Biblioteka pokazuje swoje najcenniejsze skarby. ZOBACZ ZDJĘCIA!

2021-12-12 8:00

Zabytkowe książki, które zgromadziła biblioteka przez 130 lat istnienia, ale też pamiątki przekazane przez mieszkańców Nowego Sącza. Takie skarby można znaleźć na wystawie w piwnicach Sądeckiej Biblioteki Publicznej. Niektóre eksponaty robią wrażenie!

Nową wystawę można oglądać w Sądeckiej Bibliotece Publicznej. Na wystawie znalazły się zabytkowe książki, ale też inne skarby, które opowiadają historię biblioteki. Znajdziemy na niej również sporo archiwalnych zdjęć Nowego Sącza. Biblioteka przypomina także postać jej patrona, Józefa Szujskiego. W jednej z sal można obejrzeć dawnych sprzęt, na jakim kilka dekad temu pracowali pracownicy bibliotek.

Happening z okazji 130-lecia Sądeckiej Biblioteki Publicznej

Na wystawie pokazujemy najróżniejsze zbiory, które gromadzimy przez te wszystkie lata. To są książki, czasopisma, grafiki, obrazy. Bardzo dużo rzeczy, jakie posiadamy, pochodzą z darowizn. I zawsze chciałam, żeby ludzie wiedzieli, że jest takie miejsce, gdzie wartościowe pamiątki można złożyć w darze bibliotece. To nie zginie, będzie dla przyszłych pokoleń – wyjaśnia autorka wystawy Iwona Droździk z Sądeckiej Biblioteki Publicznej.

Wystawę można oglądać do końca roku. Jest ona czynna w godzinach otwarcia oddziału głównego Sądeckiej Biblioteki Publicznej.

Sonda
Czy lubisz czytać książki?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE