Betlejemskie Światło Pokoju rusza w drogę po Nowym Sączu i regionie

2021-12-18 16:18
Betlejemskie Światło Pokoju rusza w drogę po Nowym Sączu i regionie
Autor: Jacek Lelek burmistrz Starego Sącza Betlejemskie Światło Pokoju rusza w drogę po Nowym Sączu i regionie

Trafi między innymi do kościołów, firm, szpitali, ale też do urzędów i naszych domów. Betlejemskie Światełko Pokoju ruszyło w tradycyjną podróż po świecie. Na tej drodze nie zabraknie też Nowego Sącza i regionu.

Betlejemskie Światełko Pokoju przed Świętami Bożego Narodzenia jest zapalane w Betlejem, a potem dzięki harcerzom i skautom wędruje po całej Europie. Na tej drodze nie brakuje też Nowego Sącza i regionu.

Oficjalną sztafetę zaczynamy 18 grudnia wieczorem. Wtedy światełko będzie wniesione do kościoła świętego Kazimierza, a potem ruszy w drogę po Nowym Sączu i regionie - mówi Justyna Blukacz komendant Hufca ZHP w Nowym Sączu

Mówi Justyna Blukacz komendant Hufca ZHP w Nowym Sączu

Akcja przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju zaczęła się w 1986 roku. Właśnie wtedy austriaccy skauci przywieźli płomień z betlejemskiej Groty Narodzenia Pańskiego do katedry wiedeńskiej. Potem dzięki skautom płomień przekazywany jest z rąk do rąk prawie do wszystkich krajów Europy.

Jak dobrze znasz polskie kolędy?

Pytanie 1 z 10
Bóg się rodzi, moc truchleje,

Polscy harcerze do tej sztafety dołączyli w 1991 roku. W tym roku akcji towarzyszy przesłanie pod hasłem "Światło Nadziei".

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE