Będzie więcej policyjnych kontroli. Rusza akcja „Bezpieczna majówka”

2021-04-30 16:32
Policjant
Autor: KMP Nowy Sącz

Przed nami długi majowy weekend, kolejny z obostrzeniami związanymi z epidemią koronawirusa. Sądeccy policjanci, którzy w tym czasie będą prowadzili wzmożone działania, apelują o przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego m.in. zachowanie dystansu społecznego oraz zasłanianie ust i nosa w przestrzeni publicznej, a także o rozwagę, ostrożność i życzliwość na drodze wobec wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Wzmożone policyjne kontrole na Sądecczyźnie potrwają od 30 kwietnia do 3 maja. W celu zapewnienia bezpieczeństwa i zminimalizowania liczby zdarzeń drogowych, na trasach naszego regionu pojawi się więcej patroli. Funkcjonariusze będą zdecydowanie reagować na wykroczenia i przestępstwa wpływające na liczbę wypadków drogowych i ich ofiar.

Punkt szczepień drive thru powstaje w Radomiu

Chodzi przede wszystkim o nadmierną prędkość, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, niezapinanie pasów bezpieczeństwa przez wszystkich podróżujących samochodem i przewożenie dzieci niezgodnie z przepisami. Będą sprawdzać także trzeźwość kierowców – wyjaśnia Justyna Basiaga, rzeczniczka prasowa nowosądeckiej Policji.

Sonda
Czy uważasz, że 500 plus powinno zostać zniesione, a w zamian rząd powinien obniżyć podatki?

W okresie od 30.04 do 03.05.2021 roku obowiązują ograniczenia ruchu na drogach pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton z wyłączeniem autobusów. Policjanci szczególną uwagę zwrócą również na przestrzeganie obostrzeń ustanowionych w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Codziennie będą sprawdzać, czy mieszkańcy objęci kwarantanną domową stosują się do jej zasad, a także czy osoby poruszające się po mieście stosują się do nakazu zasłaniania ust i nosa maseczkami ochronnymi. Policja zapowiada także kontrole obiektów hotelowych na Sądecczyźnie, które nadal powinny zostać zamknięte.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE