Będzie więcej patroli i kontroli. Policja zaczyna akcję „Bezpieczne Ferie”

2022-01-14 17:46
Rusza policyjna akcja Bezpieczne Ferie
Autor: KMP Nowy Sącz Rusza policyjna akcja "Bezpieczne Ferie"

Rusza akcja pod hasłem „Bezpieczne Ferie”, którą organizują policjanci. Dodatkowe patrole będą się pojawiać na drogach, ale też w popularnych turystycznie miejscowościach, w uzdrowiskach oraz w rejonie stoków narciarskich.

Policjanci będą sprawdzać stan techniczny samochodów osobowych oraz autokarów przewożących dzieci a także trzeźwość kierowców. Będą też patrolować nartostrady oraz organizować akcje profilaktyczno-edukacyjne.

Mówi nadkomisarz Bogdan Łęczycki z policji w Nowym Sączu

W czasie zimowych ferii pod szczególną kontrolą znajdą się autokary turystyczne. Policja przypomina, że taki pojazd można skontrolować zanim jeszcze wyjedzie w trasę.

Chęć przeprowadzenia takiej kontroli należy zgłosić policjantom co najmniej dwa dni robocze przed planowanym wyjazdem. Zgłoszenia przyjmuje sekretariat Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu pod numerem telefonu 47 833 42 61.Zgłoszenie kontroli powinno zawierać dokładną datę i godzinę planowanego wyjazdu, nazwę przewoźnika i numer rejestracyjny autokaru, dane zgłaszającego wraz z numerem telefonu kontaktowego - mówi Justyna Basiaga z policji w Nowym Sączu.

Mówi nadkomisarz Bogdan Łęczycki z policji w Nowym Sączu

Przez cały okres zimowych ferii policjanci będą nie tylko na drogach, ale też na stokach narciarskich. Między innymi w Krynicy-Zdroju oraz Wierchomli.

Policjanci będą między innymi sprawdzać czy narciarze i snowboardziści korzystają ze stoku w bezpieczny sposób, czy są trzeźwi, a dzieci i młodzież do 16 roku życia szusują w kaskach ochronnych - dodaje Basiaga.

Kultowe samochody z lat 80. Pamiętasz ich nazwy?

Pytanie 1 z 5
Ferrari uważane za prawdziwą legendę. O jakim modelu mowa?
Ferrari F40

Zimowe ferie w Polsce potrwają w sumie do 27 lutego. Na początek, bo od 17 stycznia wolne zaczynają szkoły z kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE