Autobusem miejskim bez biletu? Tak, ale tylko raz w roku. Już 22 września!

2022-09-21 18:25
22 września mamy Europejski Dzień bez Samochodu
Autor: Darek Ryś 22 września mamy Europejski Dzień bez Samochodu

Zamiast samochodu rower, spacer, pociąg albo autobus. Przed nami 22 września, czyli Europejski Dzień bez Samochodu. W tym dniu mieszkańcy wielu miast mogą liczyć na różne promocje oraz akcje, które mają zachęcić do zamiany samochodów właśnie na komunikację miejską.

Do tej akcji już po raz kolejny przyłączył się także Nowy Sącz. Kierowcy, którzy 22 września zostawią w domach swoje samochody, autobusami MPK przez cały czwartek będą mogli jeździć za darmo. Warunek jest jeden. Przy sobie trzeba mieć dowód rejestracyjny samochodu.

Mówi Jakub Pędzich z urzędu miasta Nowego Sącza i mieszkańcy miasta

W naszym regionie do tej akcji przyłączyły się też Koleje Małopolskie, które na 22 września przygotowały specjalny bilet. Pociągami tego przewoźnika będzie można jeździć za złotówkę.

Promocja obowiązuje w czwartek do północy. Nie tylko w pociągach Kolei Małopolskich, ale też w autobusowych liniach dowozowych na terenie całego województwa. Taki bilet kupimy w aplikacji mobilnej iMKA. W tym dniu za darmo przewieziemy też rower.

Jak dobrze znasz zagraniczne kino ostatnich lat? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Kto wcielił się w rolę Arthura, głównego partnera w działalności Doma Cobba, bohatera filmu "Incepcja" (2010)?

Europejski Dzień bez Samochodu jest podsumowaniem Europejskiego Tygodnia Mobilności. W polskich kalendarzach Dzień bez Samochodu pojawił się w 2004 roku. Ma promować ekologię i zachęcać do przesiadania się z samochodów do autobusów, pociągów czy na rowery.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE