Agropromocję w Starym Sączu odwiedziły prawdziwe tłumy [FILM, ZDJĘCIA]

2022-09-12 12:00

Producenci żywności, hodowcy zwierząt, ale też gospodarstwa agroturystyczne, czy producenci sprzętu rolniczego. Ponad 400 wystawców pokazało się w weekend podczas jubileuszowej, trzydziestej Agropromocji. Wystawę zorganizowano na błoniach w Starym Sączu.

Tegoroczna Agropromocja odbyła się w Starym Sączu

Swoje stoiska wystawcy rozłożyli na terenie Centrum Pielgrzymowania, na starosądeckich błoniach. Przez całą sobotę i niedzielę wystawę odwiedziły prawdziwe tłumy. Każdy mógł liczyć na różne pokazy, między innymi maszyn rolniczych przy pracy, czy degustację lokalnych produktów. Nie zabrakło także zwierząt, które przyciągały nie tylko małych odwiedzających. Poprzednie edycje Agropromocji odbywały się w Nawojowej koło Nowego Sącza. Gmina Stary Sącz do wystawy przygotowała się doskonale – co podkreślił marszałek województwa małopolskiego, Witold Kozłowski.

Jubileuszowa Agropromocja w Starym Sączu

Rolnik pracuje w każdą pogodę, w deszczu, słońcu. W zależności od tego, jakie są możliwości, wykonuje swoją pracę. Gratuluję dyrekcji dwóch trafnych decyzji. Po pierwsze — zmiany lokalizacji tego dużego wydarzenia. Mamy tutaj nieprawdopodobną przestrzeń, która pozwoli na ciągłe rozwijanie się tego wydarzenia. Druga decyzja to zaproszenie do współpracy Uniwersytetu Rolniczego i Instytut Zootechnicznego. Połączenie tych dwóch potencjałów może przynieść tylko wielką synergię i wielki sukces w przyszłych latach – mówił Witold Kozłowski.

Sonda
Rolnicy powinni pobierać opłaty za sesje zdjęciowe na ich polu?

Agropromocję zorganizowano już po raz trzydziesty.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE