300 złotych od państwa nie wystarczy! Ile musimy zapłacić za wyprawkę szkolną w Nowym Sączu?

2022-08-19 8:02
zeszyty szkolne
Autor: www.pixabay.com

Rodzice uczniów z Nowego Sącza przygotowują właśnie szkolne wyprawki dla swoich dzieci. Niestety, ceny są wyższe niż rok temu. 300 złotych w ramach rządowego programu „Dobry start” wystarczy na niewiele… Sprawdziliśmy, ile realnie w Nowym Sączu rodzice muszą wydać na szkolną wprawkę.

Najbardziej w Nowym Sączu podrożały zeszyty i piórniki

Ceny szkolnych wyprawek poszybowały w górę. Więcej niż w zeszłym roku zapłacimy za plecaki, ale też podstawowe przybory szkolne jak długopisy, ołówki, linijki, czy nożyczki. Najbardziej podrożały ceny zeszytów. Przez drogi papier zapłacimy za nie dwa razy więcej niż rok temu. Wielu rodziców próbuje zaoszczędzić i szuka miejsc, gdzie jest najtaniej.

Roztańczona starówka w Nowym Sączu

Ceny przyborów szkolnych są wyższe od 15 do 30 procent. Najbardziej w porównaniu do poprzedniego roku podrożały nam zeszyty. To przez drożejący papier. W tamtym roku z wyprawką szkolną można było się zmieścić gdzieś do 300 złotych, w tym pełna wyprawka z plecakiem dla jednego dziecka to wydatek około 500 złotych — mówi Agata Surma, z jednego ze sklepów papierniczych w Nowym Sączu.

Sonda
Wyprawka dla dziecka. Kiedy przygotować?

Jak można zaoszczędzić na szkolnej wyprawce?

Są jednak takie rzeczy, na których można zaoszczędzić. To plecaki szkolne. Jak mówi nasza rozmówczyni, producenci je tak robią, żeby wytrzymały dwa, nawet trzy lata. Na pewno nie zaoszczędzimy na zeszytach, długopisach, czy innych przyborach szkolnych. W górę poszły też ceny piórników. W zeszłym roku piórnik można było kupić za 20 złotych, w tym roku ceny zaczynają się już od 40 złotych. Tu warto dodać, że rodzic na każde dziecko w wieku szkolnym może dostać 300 złotych na wyprawkę. O tym, jak złożyć wniosek piszemy TUTAJ

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE