Zmiana czasu

i

Autor: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Zmiana czasu wiosna 2023 - kiedy i w którą stronę przestawia się zegarki?

2023-03-20 9:13

Pierwsze oznaki wiosny, to nie tylko promienie słońca otulające nasze twarze i dłuższe dni. Wraz z cieplejszą porą roku czeka nas również pewien obowiązek. Mowa oczywiście o zmianie czasu z zimowego na letni. Kiedy przestawiamy zegarki? O której godzinie? Sprawdziliśmy, czy będziemy spać godzinę dłużej czy krócej.

Zmiana czasu z zimowego na letni 2023 od lat budzi wiele kontrowersji. Jest wielu przeciwników przestawiania zegarków. Jednak w dalszym ciągu, niezmiennie jest to praktyka, którą wykonujemy dwa razy w roku. Jej przeciwnicy sugerują, że jest ona szkodliwa dla naszego zdrowia, ponieważ w dużym stopniu ingeruje w organizm. Choć o ujednoliceniu czasu przez cały rok mówi się od dawna, to nic nie wskazuje na to, by najbliższe przestawianie zegarków było tym ostatnim. Decyzję o braku kolejnych zmian czasu podjęły Stany Zjednoczone, gdzie Senat opowiedział się niedawno za wprowadzeniem na stałe czasu letniego w całym kraju. Jednak zmiana czasu obowiązuje w ok. 70 krajach na całym świecie. Wśród nich jest też Polska.  Niezależnie od tego, czy jesteś zwolennikiem zmiany czasu na zimowy i letni - data przestawiania zegarków powinna być ci znana.

Wiosna 2023 - kiedy pierwszy dzień, a kiedy zaczyna się lato? Dłuższe dni nadchodzą!

Zenek Martyniuk śpiewa muzykę klasyczną? | Dokończ Piosenkę #7

Zmiana czasu wiosna 2023 - kiedy?

Wszystkie państwa członkowskie zmieniają czas tego samego dnia, ale o różnych godzinach w zależności od strefy czasowej. W Polsce zmiana czasu na letni 2023 nastąpi, jak co roku, w ostatni weekend marca. W nocy z soboty 25 na niedzielę 26 przestawimy zegarki o jedną godzinę.

Zmiana czasu wiosna 2023 - w którą stronę przestawia się zegarki?

Podczas każdej zmiany czasu wiele osób zastanawia się, czy będziemy spać godzinę dłużej czy krócej. Tradycyjnie, w marcu przestawiamy zegarki o jedną godzinę do przodu, czyli z 2:00 na 3:00. Oznacza to, że będziemy spać godzinę krócej, niż poprzedniej nocy.

Horoskop miłosny na wiosnę 2023. Te znaki zodiaku będą mieć sporo kłopotów

Jaka będzie dla Ciebie wiosna 2023? Rozwiąż quiz i sprawdź!

Pytanie 1 z 10
Jaką pogodę lubisz najbardziej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE