Zmiana czasu w Polsce 2021 ostatni raz? Kiedy przestawić zegarki? [DATA]

2021-10-27 10:33
zegar
Autor: pixabay.com

Zmiana czasu w Polsce to bardzo gorący temat. Wszystkich interesuje to kiedy dokładnie przestawia się zegarki i w którą stronę, a także to, czy zmiana czasu nastąpi w końcu po raz ostatni. Czy tak będzie? Czy zmiana czasu z letniego na zimowy to już ostatni raz? Sprawdźcie szczegóły.

Zmiana czasu w Polsce 2021 ostatni raz? Kiedy przestawić zegarki? To w ostatnim czasie zastanawia wszystkich. Zmiana czasu w Polsce zawsze wywołuje sporo emocji. To wszystko przez pytania, które co chwile rodzą się w głowie. W którą stronę przesunąć wskazówki zegara? Czy będziemy spać krócej czy dłużej? Kiedy dokładnie trzeba przestawić zegarki? Przypomnijmy, że zmiana czasu z letniego na zimowy odbędzie się w nocy z 30 na 31 października. Wskazówki należy cofnąć o godzinę, dokładnie z godziny 3:00 na godzinę 2:00 w nocy. Okazuje się, że Polacy nie są zadowoleni z tej zmiany, ponieważ dzień stanie się o wiele krótszy, gdyż Słońce będzie zachodziło chwilę po godzinie 16, a w dodatku zmienia się samjopoczucie. W związku z tym od kilku lat trwają dyskusje na temat zmiany czasu. Wiele osób zastanawia się, czy przesuwanie wskazówek zegara przestanie być w końcu obowiązkowe. Kiedy to nastąpi? Czy w 2021 roku przestawiamy zegary ostatni raz?

Dawid Kwiatkowski z piosenką Bez ciebie. Romantyczna wersja w ESKA Live!

Zmiana czasu w Polsce - kiedy ostatni raz?

Od kilku lat zmiana czasu w Polsce wzbudza ogromne emocje. To wszystko przez to, że przestawianie zegarków negatywnie wpływa na ludzki organizm, rozregulowując między innymi zegar biologiczny. Niektórzy mają problemy ze snem, a jeszcze inni skarżą się na bóle głowy. Czy zmiana czasu nastąpi po raz ostatni w 2021 roku, tak jak planowano? Przypomnijmy, że ostatnia zmiana czasu miała mieć miejsce w marcu 2021 roku. Ostatecznie tak się nie stało, a pomysł odsunięto na bok w Polsce ale także w Parlamencie Europejskim. Stało się tak w wyniku ważniejszych spraw, a dokładnie przez trudną sytuację epidemiczną. Co ciekawe, w Polsce powstanie prawdopodobnie nowe rozporządzenie, według którego zmiana czasu obowiązywać będzie do 2026 roku.

Sonda
Czy zmiana czasu w ciągu roku ma sens?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze