Zimny koniec wakacji 2021! Opady deszczu, burze i niskie temperatury [PROGNOZA]

2021-08-23 13:56
Zimny koniec wakacji 2021! Opady deszczu, burze i niskie temperatury [PROGNOZA]
Autor: canva.com Zimny koniec wakacji 2021! Opady deszczu, burze i niskie temperatury [PROGNOZA]

Czeka nas chłodna i deszczowa końcówka sierpnia. Niedziela będzie ostatnim pogodnym i ciepłym dniem z temperaturą osiągającą 27 stopni Celsjusza na południowym zachodzie kraju - podał IMGW. Już w niedzielę po południu od zachodu zacznie wzrastać zachmurzenie, pojawią się przelotne opady deszczu i burze.

Wakacje 2021 - pogoda na koniec nie będzie dopisywać. Jak zaznaczył Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w niedzielnych burzach, może spaść do 20 mm deszczu, a porywy południowo-wschodniego wiatru osiągać mogą 80 km/h. Na początku tygodnia, czyli 24 i 25 sierpnia 2021 na południu i w centrum kraju zachmurzenie będzie całkowite i duże z opadami deszczu oraz z lokalnymi burzami. Opady chwilami mogą być intensywne. Z kolei na północy kraju będzie słonecznie i tam bez opadów. W całym kraju będzie chłodniej, a temperatura maksymalna wyniesie od 17 st. C do 22 st. Celsjusza. Przejściowo wzrośnie także prędkość i porywistość północno-wschodniego wiatru.

Jesień 2021 w Polsce: pogoda długoterminowa - huragany i deszcz potwierdzone! [PROGNOZA]

Totalny paraliż na drogach. Powodem wypadki i trudna pogoda

Koniec wakacji 2021 - pogoda

W kolejnych dniach będzie zmienne zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu, a w sobotę ponownie z burzami na południowym zachodzie. "Temperatura powietrza wyniesie od 15 st. C do 20 st. C. Niższe temperatury powietrza są prognozowane także na godziny nocne" - podał IMGW. W nocy z wtorku na środę temperatura na przeważającym obszarze kraju spadnie poniżej 10 st. C, a na Suwalszczyźnie chwilami będzie około 5 st. C.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Najnowsze