Żenująca wpadka Miki na Eurowizji. Pomylił Polskę z Holandią!

2022-05-15 21:45
Mika
Autor: AP/Associated Press/East News

Programy nadawane na żywo mają to do siebie, że nietrudno w nich o wpadkę. Przekonał się o tym prowadzący tegoroczną Eurowizję Mika. Zapowiadając Krystiana Ochmana, wokalista pomylił Polskę z Holandią. Szybko się poprawił, jednak wideo z odnotowaną przez widzów wpadką podbija dziś sieć.

Finał Eurowizji 2022 cały czas budzi wielkie emocje. Internauci z całego świata ochoczo komentują wyniki konkursu, którego zwycięzcami okazali się reprezentanci Ukrainy. Mowa oczywiście o Kalush Orchestra, którzy porwali Europę, wykonując na żywo swój przejmujący utwór Stefania. Sporo miejsca w sieci poświęcono też tegorocznym prowadzącym: Laurze Pausini, Alessandro Cattelan oraz Mika. Wielu widzów skrytykowało gospodarzy show w Turynie, twierdząc, że ich żarty nie były wcale zabawne, a stylizacje nie do końca trafione. Na sporą krytykę naraził się przede wszystkim Mika, zapowiadając naszego reprezentanta Krystiana Ochmana. Wokalista powiedział ze sceny, że za chwilę zaprezentuje się nie Polska, a Holandia. I choć szybko się poprawił, wpadka nie pozostała niedostrzeżona przez miliony fanów oglądających konkurs, jak również komentatorów wydarzenia. Artystę poprawił między innymi znany w Wielkiej Brytanii Graham Norton.

Sonda
Co sądzisz o wpadce Miki?

Wpadka Miki na Eurowizji

Holland i Poland brzmią podobnie, jednak w przypadku tak wielkiego konkursu, jakim jest Eurowizja, tego typu wpadki nie powinny mieć miejsca. Takiego zdania są zarówno fani wydarzenia, jak i jego komentatorzy. Po wypowiedzeniu błędnej nazwy kraju Mika potrzebował kilku sekund, by się poprawić.

This is Holland. THIS IS POLAND! - wykrzyczał.

Niektórzy zastanawiali się, czy nie był to specjalny zabieg. Wydaje się, że nie, bo gdy na ekranie pojawiła się plansza z napisem Poland, w tle było słychać Mikę, który prawdopodobnie przepraszał za pomyłkę. Wyszło słabo czy zabawnie? 

Polskie gwiazdy oceniają szanse Ochmana na Eurowizji
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze