Wolne 2020 - DODATKOWY dzień urlopu za 15 sierpnia! Jak to możliwe i kiedy można odebrać?

2020-08-06 8:26 Rafał Wróblewski
Wolne 2020 - DODATKOWY dzień urlopu za 15 sierpnia! Jak to możliwe i kiedy można odebrać?
Autor: Gerard/REPORTER / EAST NEWS Wolne 2020 - DODATKOWY dzień urlopu za 15 sierpnia! Jak to możliwe i kiedy można odebrać?

Wypoczynek na leżaku, wypad rowerem za miasto albo po prostu porządki wokół domu - pomysłów na spędzenie wolnego od pracy jest mnóstwo. W 2020 roku każdemu pracownikowi przysługują dwa dodatkowe dni wolne. Pierwsze z nich możemy odebrać za 15 sierpnia 2020. Jak to możliwe? Przekonajcie się sprawdzając szczegóły na ESKA.pl.

Wolne 2020 - dzień urlopu za 15 sierpnia poprawi niektórym humor i pozwoli odetchnąć nieco dłużej od codziennych obowiązków. Jeśli jeszcze nie zaplanowaliście urlopu, to właśnie teraz jest dobry czas, by to zrobić. Tym bardziej, że pogoda w sierpniu ma być znacznie lepsza niż miało to miejsce w lipcu. Długoterminowe prognozy jasno wskazują, że przez cały, ostatni miesiąc wakacji, praktycznie codziennie będzie świecić słońce a na termometrach zobaczymy nawet 30 stopni Celsjusza. Kiedy jest dodatkowy dzień wolny? Jak to możliwe i dlaczego pracownikom przysługuje? Dodatkowy czas na labę wynika z decyzji Trybunału Konstytucyjnego z października 2012 roku. 

Zobacz: Urlop 2020 - dodatkowe DWA DNI WOLNE za święta! Kiedy przysługują, za jakie dni i dlaczego?

Wolne 2020 - DODATKOWY dzień urlopu

Dodatkowy dzień wolnego w sierpniu przyda się osobom, które chcą odpocząć, nabrać sił, przedłużyć sobie urlop bądź po prostu załatwić jakąś sprawę. Każdy pracodawca musi oddać pracownikowi inny dzień wolny w zamian za święto, które wypadało w sobotę. W tym przypadku mamy do czynienia z 15 sierpnia, czyli świętem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, które wypada właśnie w sobotę. Zgodnie z Kodeksem Pracy (art. 130 § 2), każde święto państwowe wypadające w innym dniu niż niedziela obniża wymiar czasu pracy o 8 godzin.

Warto dodać, że zmiana widniejąca w Kodeksie Pracy, objęła osoby, które chodzą do pracy w trybie od poniedziałku do piątku.

Dodatkowy dzień wolny - kiedy?

Kiedy dodatkowy dzień wolny 2020, który wynika z tego, że święto państwowe wypada w sobotę? Dowiedzcie się u swojego pracodawcy, jednak większość z nich decyduje się, że 17 sierpnia 2020 jest dniem wolnym.

Hity lata 2020 - to te piosenki będą królować w wakacje!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Dni wolne od pracy 2020 - kiedy?

W 2020 roku jest 13 dni wolnych, w tym dwa dodatkowe, które wynikają z tego, że dane święto wypada w sobotę. Dni wolne od pracy 2020 ustalone są zgodnie z zapisami z DziennikA Ustaw z 2015 r. poz. 90. Kiedy nie trzeba iść do pracy? Oto dokładne terminy do końca roku:

1 stycznia (piątek) - Nowy Rok,
6 stycznia (środa) - Święto Trzech Króli,
Pierwszy dzień Wielkiej Nocy (święto ruchome),
Drugi dzień Wielkiej Nocy (święto ruchome),
1 maja (sobota) - Święto Pracy,
3 maja (poniedziałek) - Święto Narodowe Trzeciego Maja,
Pierwszy dzień Zielonych Świątek (święto ruchome, ale w niedzielę),
Dzień Bożego Ciała (święto ruchome, ale w czwartek),
15 sierpnia (sobota) - Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny,
1 listopada (poniedziałek) - Wszystkich Świętych,
11 listopada (czwartek) - Narodowe Święto Niepodległości,
25 grudnia (sobota) - pierwszy dzień Bożego Narodzenia,
26 grudnia (niedziela) - drugi dzień Bożego Narodzenia

Najnowsze