Jakub Zdrójkowski - Elvis Presley

i

Autor: Materiały prasowe

Twoja Twarz Brzmi Znajomo 17 - Jakub Zdrójkowski wygrał 4 odcinek! Spektakularna metamorfoza w Elvisa Presleya

2022-09-23 22:05

Najmłodszy uczestnik programu pokazał swój niezaprzeczalny talent, a także udowodnił, że potrafi ciężko pracować i nie boi się żadnych wyzwań. Przypomniał wszystkim, jak brzmiał i poruszał młody Elvis Presley. I ta rola przyniosła mu zwycięstwo.

Jakub Zdrójkowski wcielił się w rolę Elvisa Presleya. Spektakularny występ zachwycił wszystkich jurorów i widzów. Jednak 4. odcinek Twoja Twarz Brzmi Znajomo zachwycał już od pierwszych sekund. Program wystartował z greckim przytupem. Do rytmów Greka Zorby zatańczyli prowadzący program oraz jurorzy. Tym razem gościnnie wystąpił Lesław Żurek, zajmując miejsce Michała Wiśniewskiego. Było to dla niego nowe doświadczenie, bo choć wygrał 14. edycję programu, to pierwszy raz zajmował miejsce za stołem jurorskim. Odcinek wygrał Jakub Zdrójkowski jako Elvis Presley. Czek na 10 tysięcy złotych przekazał na rzecz Fundacji „Rozszczepowe marzenia”.

FRANIO I BANDURA, INTELIGENTNA LASKA, FURY KRÓLOWEJ, AVICII I CHADA | ESKA XD #058

Twoja Twarz Brzmi Znajomo 17 odcinek 4. - metamorfozy

Podczas czwartego odcinka 17. edycji programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo uczestnicy przeszli samych siebie! Spektakularnym metamorfozom poddało się ośmiu artystów: Janusz Radek, Katarzyna Ucherska, Kasia Wilk, Michał Milowicz, Katarzyna Polewany, Jakub Zdrójkowski, Robert Szpręgiel oraz Ewa Błachnio. Gwiazdy zaprezentowały bardzo wysoki poziom, a występy zachwyciły jurorów.

Twoja Twarz Brzmi Znajomo 17 odcinek 4. - Kasia Polewany

Na początek zobaczyliśmy Kasię Polewany w roli zmysłowej artystki Duy Lipy w utworze Levitatnig. Lesław Żurek przyznał, że bliskość oryginału tego wykonania była znakomita. Katarzyna Skrzynecka również była zachwycona występem Kasi.

Twoja Twarz Brzmi Znajomo 17 - JURY i UCZESTNICY. Kto jest w Twoja Twarz Brzmi Znajomo?

Kołysałam się z tobą przez całą piosenkę. Miałaś piękną dynamikę, niesamowicie się ruszasz. Jeszcze masz trochę nieśmiałości, żeby zaatakować niektóre dźwięki, ale miałaś to do pogodzenia ze świetną choreografią, którą zatańczyłaś znakomicie. Ja tańczyłam z Tobą z przyjemnością.

Twoja Twarz Brzmi Znajomo 17 odcinek 4. - Michał Milowicz

Drugim artystą, którego powitaliśmy na scenie był Michał Milowicz. I jego nie ominęła w końcu rola żeńska, w której ciężko było go rozpoznać. Wystąpił jako Alison Moyet, śpiewając Yazoo. Jego niewiarygodną metamorfozą zachwyciła się Małgorzata Walewska.

Ja tu wstałam z szacunkiem i uwielbieniem do tego, jak bardzo dobrze odtworzyłeś kobiecą postać. Katarzyna Skrzynecka również nie szczędziła komplementów, dodając – Od początku, jak pojawiłeś się na scenie, widziałam, jak jesteś skupiony, zmobilizowany, tak napracowany nad postacią. U ciebie ani na chwilkę nie pojawił się ten męski głos. Naprawdę byłeś identyczny z oryginałem.

Sonda
Kto wygra Twoja Twarz Brzmi Znajomo 17?

Twoja Twarz Brzmi Znajomo 17 odcinek 4. - Kuba Zdrójkowski

Po Michale zawitał Elvis Presley czyli Kuba Zdrójkowski. W przygotowaniu roli tradycyjnie pomagała mu wokalnie Agnieszka Hekiert, a choreografią zajął się Krzysztof Kris Adamski. Jednak tym razem nad całością postaci czuwał polski Elvis, czyli Michał Milowicz. Po wysłuchaniu utworu Hound dog Robert Janowski nie krył zdziwienia.

Twoja Twarz Brzmi Znajomo 17 - kto wygrał odcinek 1? [WYNIKI]

Wchodzisz i śpiewasz barwą Presleya. Według mnie było aż 80% barwy młodego Elvisa, co mnie bardzo zaskoczyło. Jestem na tak.

Zdanie Roberta potwierdził Lesław Żurek.

Na początku może nie uwierzyłem w wygląd, ale jak usłyszałem głos, to mnie przeniosło bliżej Elvisa. Kuba jest właśnie bardzo blisko pierwowzoru Presleya z jego młodych lat.

Twoja Twarz Brzmi Znajomo 17 odcinek 4. - Robert Szpręgiel

Kolejny uczestnik też nie miał łatwego zadania. Robert Szpręgiel wylosował znany utwór Barbary Streisand „Women in love”. I chyba poczuł tę kobiecość. Robert Janowski przyznał, że podczas występu Robert pokazał jak świadomą i dojrzałą kobietą był. Z kolei Małgorzata Walewska miała nieco inne zdanie.

Po pierwsze, jestem zachwycona tobą, jako uczestnikiem tego programu. Jesteś zaskakujący w każdej kreacji. Po drugie, jestem też szczęśliwa, że reprezentant mojego świata stoi na tej scenie. Bardzo pięknie uchwyciłeś piękne kobiece niuanse. Zachwycił mnie twój sposób prowadzenia frazy. Głos Barbary Streisand mamy wszyscy w uszach. Nie usłyszałam go w twoim wykonaniu, ale też nie usłyszałam twojego głosu jako Roberta. Dokonałeś metamorfozy, choć nie do końca w tę kobietę, o którą chodziło.

Twoja Twarz Brzmi Znajomo 17 odcinek 4. - Kasia Wilk

Piąta na scenie pojawiła się Kasia Wilk, wcielając się z powodzeniem w Kasię Nosowską. Poczuła się, jak ryba w wodzie w utworze Ja pas. Katarzyna Skrzynecka nie szczędziła pochwał w kierunku uczestniczki.

Z przyjemnością na stojaka to powiem. W tej edycji jest cholernie wysoki poziom. I w tej cholernie trudnej konkurencji, dla mnie dziś wyboksowałaś dziesiątkę za to wykonanie Kasi Nosowskiej. Coś niesamowitego. Kasia, leżę na łopatkach.

Twoja Twarz Brzmi Znajomo 17 odcinek 4. - Kasia Ucherska

Kasia Ucherska zmierzyła się z piosenką Eneja Kamień z napisem love i… nauką gry na akordeonie. Lesław Żurek zdradził, że potrzebowal takiego luzu, jaki zafundował mu występ Kasi. Przyznał, że choć nie był to pierwowzór Eneja, to bawił się naprawdę dobrze. Robert Janowski równiez był niezwykle odprężony.

Kasiu, to jest urocze. Wyczuwałem twój wielki dystans, fajną, dobrą zabawę, jaka powinna być w tym programie. Takiego elementu potrzebowałem. Fajny luzik, podobał mi się.

Twoja Twarz Brzmi Znajomo 17 odcinek 4. - Ewa Błachnio

A potem weszła ona – Ewa Błachnio w roli Miry Kubasińskiej. I zespokojem zaśpiewała „oszłabym za tobą. Robert Janowski przyznał, że występ był dobry, ale znając możliwości Ewy, mogło być jeszcze lepiej.

Ewka, ja cię nie poznaję! Ty jesteś wulkanem na co dzień, a tu się tak powściągałaś. Aktorsko jesteś bardzo inteligentną artystką, Zauważyłem, że nie była to Mira Kubasińska, ale była walka o to, żeby była.

Twoja Twarz Brzmi Znajomo 17 odcinek 4. - Janusz Radek

Na koniec ukazał się Steven Tyler, w którego wcielił się Janusz Radek. Pozamiatał scenę utworem Cryin. Gdy tylko muzyka się skończyła, wyskoczył Robert Janowski z emocjonalnymi komentarzami.

Całe życie marzyłem, żeby spotkać Tylera. Zrobiłeś mi taką przyjemność. To jest mój idol, mój guru, moje najważniejsze wszystko, co w muzyce istnieje. Zaśpiewałeś Stevena Tylera, jakbym był na jego koncercie, na wszystkich, które były w Polsce. Zazdroszczę ci, I love you. Wybitny występ.

Twoja Twarz Brzmi Znajomo 17 - wyniki 4. odcinka

Ranking:

1. Kuba Zdrójkowski

2. Kasia Wilk

3. Janusz Radek

4. Ewa Błachnio

5. Michał Milowicz

6. Kasia Polewany

7. Robert Szpregiel

8. Kasia Ucherska