The Tortured Poets Department

i

Autor: materiały prasowe

premiery 2024

To najbardziej wyczekiwana premiera muzyczna tego miesiąca. Co wiemy o "The Tortured Poets Department" Taylor Swift?

2024-04-17 16:18

Już tylko dni dzielą nas od premiery nowej płyty Taylor Swift "The Tortured Poets Department". Album, na którym znajdziemy zaskakujące duety, ukaże się w najbliższy piątek, 19 kwietnia. Co wiemy o wyczekiwanym wydawnictwie największej aktualnie gwiazdy pop na świecie? Im bliżej tej daty, artystka odsłania coraz więcej kart!

Trudno napisać, że Taylor Swift powraca z nową płytą, biorąc pod uwagę częstotliwość wydawania przez nią muzyki. Będąca aktualnie na topie artystka nie tylko zaskakuje wielbicieli nową twórczością, ale regularnie prezentuje tzw. re-recordingi swoich kultowych płyt, do których straciła prawa, gdy jej poprzednia wytwórnia, Big Machine Records, z którą podpisała kontrakt jako nastolatka, sprzedała cały jej katalog za 300 milionów dolarów. Fakt jest jednak taki, że zapowiedziany na 19.04 album "The Tortured Poets Department" to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydawnictw muzycznych tego roku. Taylor zapowiedziała premierę longplaya podczas tegorocznej gali rozdania nagród Grammy, odbierając statuetkę za wydany w październiku 2022 roku krążek "Midnights". Co wiadomo o "The Tortured Poets Department" na kilka dni przed światową premierą? Polscy fani mogą podziwiać już piękny mural z okładką płyty w centrum Warszawy!

Taylor Swift w Warszawie przyciągnie tłumy! Ceny noclegów są astronomiczne

Muzyka znika z TikToka ! Naga Taylor Swift, Friz i Sobel razem | Maks on air

Taylor Swift - "The Tortured Poets Department"

Wszystko wskazuje na to, że wydając "The Tortured Poets Department", Taylor Swift pobije nowe rekordy. Na płycie, oprócz gwiazdy, usłyszymy również Florence + The Machine oraz Posta Malone'a. Tak prezentuje się oficjalna tracklista wydawnictwa: 

 1. Fortnight feat. Post Malone
 2. The Tortured Poets Department
 3. My Boy Only Breaks His Favorite Toys
 4. Down Bad
 5. So Long, London
 6. But Daddy I Love Him
 7. Fresh Out the Slammer
 8. Florida!!!! feat. Florence + The Machine
 9. Guilty as Sin?
 10. Who’s Afraid of Little Old Me?
 11. I Can Fix Him (No Really I Can)
 12. loml
 13. I Can Do It With a Broken Heart
 14. The Smallest Man Who Ever Lived
 15. The Alchemy
 16. Clara Bow

Bonus Track: The Manuscript

Teksty na "The Tortured Poets Department"

Zdaniem wielu osób największą wartością twórczości Taylor Swift są jej teksty. Oto kilka opublikowanych przedpremierowo fragmentów piosenek:

 • "Crowd goes wild at her fingertips. Half moonshine, full eclipse"
 • "I wish I could un-recall how we almost had it all"
 • "Even statues crumble if they’re made to wait"
 • "One less temptress. One less dagger to sharpen"

Okładka "The Tortured Poets Department"

Na okładce płyty widzimy Swift w czarnym topie i spodenkach, leżącą na białej pościeli. Część Swifties porównało grafikę do tej, która zdobiła jej album "1989" ze względu na zasłoniętą twarz i winietę.