TikTok usunięty ze sklepów z aplikacjami. Ta decyzja to nie żart!

2020-09-20 9:42 ek
Aplikacje: Messenger, TikTok, Instagram, Facebook
Autor: HOLLANDSE HOOGTE/East News

Jakiś czas temu było głośno o zablokowaniu popularnej aplikacji muzycznej TikTok. Najpierw wydawało się, że to tylko plotki, lecz teraz ta informacja stała się prawdą. TikTok a w dodatku WeChat zostaną usunięte z iOS i Google Play od niedzieli 20 września. Szczegóły na ten temat, podrzucamy Wam na ESKA.pl.

[AKTUALIZACJA] Użytkownicy TikToka w Stanach Zjednoczonych prawdopodobnie wzdychają teraz z ulgą. Prezydent Trump w ostatniej chwili zmienił zdanie i popularna aplikacja nie zostanie zablokowana. Wszystko dlatego, że Prezydent Donald Trump zaufał Oracle oraz Walmart, w sprawie ochrony danych i prywatności Amerykanów. Ponadto na jaw wyszły fakty iż nowy, prowadzony w USA, TikTok prawdopodobnie miałby siedzibę w Teksasie, co wiąże się również z nowymi miejscami pracy. Amerykańska wersja aplikacji TikTok nie będzie w żaden sposób powiązana z Chinami, a bezpieczeństwo będzie najwyższym priorytetem. Trump powiedział również, że TikTok sfinansuje 5 milionów dolarów na cele charytatywne na cele edukacyjne.

TikTok usunięty ze sklepów z aplikacjami. Ta decyzja to nie żart! Od jakiegoś czasu krążyły w sieci plotki na temat końca jednej z najpopularniejszych, muzycznych aplikacji. Jej fani drżeli co wydarzy się dalej i choć ostatnio na ten temat było trochę spokojniej. to niestety teraz na pewno się zasmucą. Okazuje się, że aplikacja mimo ogromnej popularności dosłownie na całym świecie ma swoje plusy i minusy. Niektórzy twierdzą nawet, że aplikacja łamie zasady dotyczące prywatności użytkowników, którzy mają ją zainstalowaną w swoim telefonie. TikTok to najczęściej pobierana aplikacja w 2020 roku. Przyczyniła się do tego również pandemia, podczas której większość osób spędzała czas w swoich czterech ścianach. TikTok został całkowicie usunięty w Indiach, a nad podobną decyzją zastanawiały się również władze Australii oraz Stanów Zjednoczonych. W Indiach aplikacji  tej nie ma już w App Store ani w Google Play i na to powoli mogą przygotowywać się już osoby mieszkające w USA. TikTok lada moment zostanie zablokowany. Co dalej? Dlaczego jednak do tego doszło?

TikTok usunięty - to nie żart!

Koniec TikToka w Stanach Zjednoczonych to nie żart! Prezydent USA Donald Trump robi wszystko, co w jego mocy, aby zagwarantować bezpieczeństwo swojego narodu przed zagrożeniami, które jego zdaniem są związane z aplikacją TikTok. Amerykański Departament Handlu wydał w piątek 18 września oświadczenie, w którym jest zawarte, że chińskie aplikacje TikTok oraz WeChat w celu ochrony bezpieczeństwa użytkowników zostaną usunięte ze sklepu z aplikacjami. Blokada TikToka i WeChata w Stanach Zjednoczonych ma być wprowadzona już w niedzielę 20 września. Ponadto Prezydent Trump w oświadczeniu zapewnił, że do 12 listopada 2020 roku zostaną rozwiązane wszystkie problemy związane z bezpieczeństwem amerykańskich użytkowników TikToka. Czy aplikacja wróci do USA? Czas pokaże.

Jak obrabiać zdjęcia na Instagram w ciekawy sposób!
Najnowsze