TikTok

i

Autor: HOLLANDSE HOOGTE/East News & screeny z YouTube'a Avy Max, Ashe, Lil Nasa X'a i Drake'a

TikTok - piosenki, które stały się hitami dzięki tej aplikacji

2020-06-22 13:56

TikTok to nie tylko aplikacja służąca nagrywaniu zabawnych wideo, które docierają do szerokiego grona odbiorców., ale również narzędzie, dzięki któremu nieznani dotąd wokaliści i wokalistki mają szansę na podbicie list przebojów. Na ESKA.pl prezentujemy wam kilka najbardziej znanych hitów, które zyskały na popularności po tym, jak odkryli je korzystający z TikToka.

TikTok - piosenki, do których użytkownicy aplikacji nagrywają autorskie filmiki, nierzadko stają się wielkimi hitami na całym świecie. Jeszcze kilka lat temu, chyba nikt nie spodziewałby się tego, że znana wcześniej pod nazwą Musically apka odniesie w końcu tak wielki sukces i stanie się kreatorem światowych trendów muzycznych. Dziś, TikTok traktowany jest jako trampolina do kariery. Wielu twórców, którzy mogą pochwalić się współpracami z rozmaitymi markami czy też milionami fanów w mediach społecznościowych, zaczynało właśnie od nagrywania zabawnych i kreatywnych filmików na TikToku. Na fali popularności aplikacji, największe gwiazdy muzyki zdecydowały się na jej pobranie. Na TikToku znajdziecie między innymi Miley Cyrus czy Justina Biebera, jak również reprezentantów polskiej sceny muzycznej, w tym gwiazdy The Voice Kids - Roksanę Węgiel czy Marcina Maciejczaka.

TikTok nie jest jednak miejscem, które w osiągnięciu sukcesu pomaga tylko twórcom filmików. Dzięki zainteresowaniu użytkowników aplikacji, wiele kawałków, które początkowo nie odniosły spodziewanego sukcesu, ostatecznie okazały się międzynarodowymi hitami. Na ESKA.pl prezentujemy kilka z nich.

Trendy makijażowe na TikToku! Czy to rzeczywiście działa?

Lil Nas X - Old Town Road

Nie wiadomo, jak potoczyłaby się kariera Lil Nasa X'a, gdyby nie TikTok. Singiel Old Town Road początkowo odnosił sukcesy w aplikacji, aż w końcu o jego istnieniu dowiedzieli się ludzie na całym świecie. Remiks kawałka z udziałem ojca Miley Cyrus - Billy'ego Raya Cyrusa pobił absolutny rekord- jest najdłużej utrzymującym się utworem na szczycie HOT 100 Billboardu.

Doja Cat - Say So

Na sam szczyt amerykańskiej listy przebojów dotarł także singiel Doji Cat. Amerykańska raperka także odniosła światowy sukces po tym, jak jej kawałek spotkał się z aprobatą użytkowników TikToka.

Ava Max - Not Your Barbie Girl

Dziś, Ava Max uchodzi za jedną z najpopularniejszych wokalistek popowych. Jej wpadające w ucho numery, takie jak Sweet But Psycho, Torn czy Kings & Queens podbiły serca słuchaczy na całym świecie, w tym tych w Polsce. Artystka osiągnęła popularność za sprawą piosenki Not Your Barbie Girl, opartej na wielkim hicie zespołu Aqua Barbie Girl. Utwór był trendy właśnie na TikToku.

Ashe - Moral of the Story

Utwór współtworzony przez brata Billie Eilish, Finneasa, odnosi dziś sukcesy na całym świecie. Piosenka doczekała się nawet oficjalnego remiksu z gościnnym udziałem Nialla Horana. Na popularność Moral of the Story bez wątpienia wpłynęły filmiki z TikToka. Do tej pory, powstało prawie milion wideo, w których wykorzystano fragment numeru.

Drake - Toosie Slide

O tym, że TikTok ma wielką moc przekonał się Drake. Co więcej, raper postanowił skorzystać z popularności aplikacji i stworzył challenge, w którym użytkownicy mogli tańczyć do fragmentu niewydanego singla. Piiosenka okazała się hitem, zanim oficjalnie trafiła do sprzedaży. Utwór dotarł na sam szczyt amerykańskiej listy przebojów.