The Beatles - The Beatles Bootleg Recordings 1963: płyta z niepublikowanymi kawałkami już jest! [VIDEO]

2013-12-20 12:14

The Beatles - The Beatles Bootleg Recordings 1963: zestaw 59 piosenek jest już dostępny na iTunes! Niepublikowane wcześniej archiwalne nagrania to wyjątkowa gratka dla wszystkich fanów legendarnej czwórki z Liverpoolu. Sprawdź, co znalazło się w tym wyjątkowym zestawie.

Na The Beatles - The Beatles Bootleg Recordings 1963 znalazło się aż 59 piosenek. Na zestaw składają się niepublikowane wcześniej archiwalne nagrania legendarnego zespołu. Płyta to nie lada gratka dla wszystkich wielkich fanów The Beatles. Znajdujące się tam kompozycje to głównie odrzuty z sesji nagraniowych, wersje demo oraz nagrania z sesji dla BBC z 1963 roku.

W tym zestawie znalazły się piosenki w wersjach na żywo oraz tzw. odrzuty, czyli kawałki, które nie zostały wykorzystane. Płyta zawiera także nieznane dotąd wersje takich utworów jak She Loves You, From Me To You i kilka wersji na żywo piosenki Roll Over Beethoven.

Co ciekawe, 59 utworów zostało wydanych na iTunes, aby właściciele nie stracili praw autorskich. Prawo obowiązujące w Unii Europejskiej chroni utwory na 70 lat, jeśli zostały oficjalnie wydane lub na 50 lat jeśli nie zostały opublikowane. Gdyby nagrania nie zostały wydane do końca 2013 roku, inne wytwórnie mogłyby teoretycznie je wypuścić i zarobić na nich od przyszłego roku.RC


Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze