Katy Perry

i

Autor: SplashNews.com/East News

Te piosenki napisała Katy Perry innym artystom, a ty o tym nie wiedziałeś!

2023-03-26 11:27

Choć nie każdy o tym wie, Katy Perry to nie tylko piosenkarka, ale również tekściarka. Amerykańska gwiazda popu odpowiada za warstwę liryczną wielu hitowych singli, nie tylko swoich. Na przestrzeni kilkunastu lat spędzonych w show-biznesie, napisała ona również piosenki kilku innym, równie znanym artystom. Komu? Lista nazwisk jest naprawdę imponująca!

Katy Perry to bez wątpienia jedna z najjaśniejszych gwiazd w muzycznym gwiazdozbiorze. Wokalistka wylansowała swój pierwszy wielki hit w 2008 roku i od tamtej pory udaje jej się utrzymywać na listach przebojów niemalże na całym świecie. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że artystka stoi również za tekstami swoich najpopularniejszych piosenek. Co więcej, z jej talentu do pisania niejednokrotnie skorzystały także inne sławy. Katy Perry ma bowiem na swoim koncie doskonale znane utwory należące do repertuaru innych piosenkarzy.

1. Iggy Azalea i Rita Ora - Black Widow

Jednym z największych hitów australijskiej raperki jest numer Black Widow. Aż ciężko uwierzyć, że utwór ten miał pojawić się na jednym z albumów Katy Perry. Wokalistka jest nawet jedną z osób, które były zaangażowane w tworzenie tekstu.

2. Britney Spears - Passenger

W 2013 roku, Britney Spears zaprezentowała światu swój ósmy album studyjny. Jedną z piosenek, które znalazły się na krążku jest Passenger napisana przez Się i Katy Perry. Kilka lat później, do sieci trafiła wersja audio nagrana przez wykonawczynię hitu Roar.

3. Selena Gomez - Rock God

Albumem A Year Without Rain, Selena Gomez umocniła swoją pozycję jako popowej wokalistki. Jednym z utworów, który stylistycznie nawiązywał do twórczości gwiazdy z pierwszej płyty był kawałek Rock God, którego tekst napisała właśnie Katy Perry.

4. Nicki Minaj i Ariana Grande - Get On Your Knees

W 2014 roku, fani Nicki Minaj mieli powody do radości. Gwiazda wydała wówczas swój album The Pinkprint, na którym znalazł się duet z Arianą zatytułowany Get On Your Knees. Szokiem dla wielu będzie zapewne fakt, że tekst piosenki współtowarzyła Katy.

5. Kelly Clarkson

Jedną z gwiazd, które zaufały Katy Perry i zdecydowały się na nagranie napisanego przez nią utworu jest Kelly Clarkson. Artystka zamieściła na swoim albumie kompozycje I Not Hook Up oraz Long Shot.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE