Szkoły zamknięte aż do wiosny dla klas 4-8? Co z powrotem starszych dzieci do szkół?

2021-01-13 15:58 MK
Pusta szkoła
Autor: Julian Sojka/East News

Kwestia powrotu starszych dzieci do szkół jest jednym z najgorętszych tematów w ostatnich dniach. Po tym, jak minister zdrowia i minister edukacji oficjalnie ogłosili, że uczniowie z klas 1-3 powrócą do placówek już po feriach zimowych, w głowach uczniów, ich rodziców i nauczycieli pojawiły się liczne pytania. Jak powrót do szkół w klasach 4-8 ocenia szef ZNP?

Spis treści

  1. Kiedy starsze dzieci wrócą do szkoły? Szef ZNP ocenia

Kiedy starsze dzieci wrócą do szkół? To pytanie zadają sobie nie tylko uczniowie, ale również ich rodzice oraz nauczyciele. Zgodnie z decyzją polskiego rządu, o czym podczas konferencji prasowej w dniu 11 stycznia poinformowali minister zdrowia Adam Niedzielski i minister edukacji Przemysław Czarnek, w najbliższy poniedziałek 18 stycznia do placówek powrócą wszyscy uczniowie najmłodszych klas szkół podstawowych. Zapytany o planowaną datę powrotu starszych dzieci do szkól szef Ministerstwa Edukacji i Nauki odpowiedział, że uczniowie klas 4-8 rozpoczną zajęcia w trybie stacjonarnym tak szybko, jak to tylko możliwe.

Zanim oficjalnie ogłoszono decyzję polskiego rządu, w kwestii powrotu starszych uczniów do szkół wypowiedział się szef Związku Nauczycielstwa Polskiego. Jego zdaniem odwieszenie zajęć stacjonarnych w klasach 4-8 nie nastąpi prędko, a dopiero na wiosnę! W wywiadzie dla TOK FM Sławomir Broniarz mało optymistycznie ocenił szanse na szybsze zawitanie do placówek tych roczników. 

Kiedy starsze dzieci wrócą do szkoły? Szef ZNP ocenia

Ta informacja z pewnością nie ucieszy uczniów, którzy marzą o tym, by spotkać się ze swoją klasą i kontynuować naukę w formie tradycyjnej. Szef ZNP ocenił, że powrót starszych roczników do szkół może nastąpić nawet dopiero na wiosnę.

- Moim zdaniem klasy 4-8 w lutym i marcu będą się uczyć zdalnie - powiedział.

Warto pamiętać jednak o tym, że są to tylko prognozy, które nie muszą okazać się prawdziwe. O wszelkich zmianach informować będzie Ministerstwo Edukacji i Nauki.

ESKA XD #013
Najnowsze