Reprezentantka Malty na Eurowizji

i

Autor: YouTube/Eurovision Song Contest

Słuchając tej piosenki, fani Eurowizji byli w szoku. Ta piosenka brzmiała jak wielki hit z 2018 roku!

2022-05-13 12:21

Pamiętacie wielki hit These Days? Widzowie Eurowizji przypomnieli sobie o nim, oglądając jeden z występów zaprezentowanych podczas drugiego półfinału konkursu. Czy zaprezentowana przez wokalistkę Malty kompozycja to rzeczywiście plagiat hitowego numeru Rudimental? Porównajcie sami!

Eurowizja 2022 trwa w najlepsze. Za nami już dwa półfinały, w których wyłoniono wielkich finalistów, którzy już 14 maja zawalczą o zwycięstwo. Polscy fani oczywiście wspierają Krystiana Ochmana, który wywalczył pierwszy od 2017 roku awans do ostatniego etapu wydarzenia. I choć uwaga wszystkich skoncentrowana była głównie na występie polskiego reprezentanta, czujni widzowie odkryli, że jedna z piosenek zaprezentowanych w drugim półfinale do złudzenia przypominała hit, który podbił światowe listy przebojów w 2018 roku. Mowa o kawałku I Am What I Am, z którym o możliwość zaprezentowania się w finale Eurowizji walczyła reprezentująca Maltę Emma Muscat. Piosenkarce ostatecznie nie udało się uzyskać odpowiedniej do przejścia dalej liczby punktów i musiała zakończyć przygodę z konkursem. O jej utworze zrobiło się natomiast głośno w sieci.

Sonda
Eurowizja 2022. Podobał Ci się drugi półfinał?

Plagiat These Days na Eurowizji?

Internauci z miejsca zwrócili uwagę na podobieństwo I Am What I Am do wielkiego hitu These Days z repertuaru Rudimental. W sieci pojawiło się sporo wpisów dotyczących możliwego plagiatu na Eurowizji 2022.

ej malta to trochę rudimental - these days

od siebie dodam że refren malty przypomina piosenke "these days"

Malta’s song sounds just like these days by Jess Glynne

Nahh, this song reminds me These Days by Rudimental - można przeczytać na Twitterze.

Też słyszycie to podobieństwo?

EUROWIZJA - Krystian Ochman po awansie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE