Robin Schulz o planach na 2023, sposobie na sukces i polskich producentach! [WYWIAD - TYLKO NA ESKA.pl]

i

Autor: Warner Music Poland / materiał prasowy Robin Schulz o planach na 2023, sposobie na sukces i polskich producentach! [WYWIAD - TYLKO NA ESKA.pl]

Robin Schulz o planach na 2023, sposobie na sukces i polskich producentach! [WYWIAD - TYLKO NA ESKA.pl]

2023-01-03 10:19

Robin Schulz jest producentem, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Jeden z najpopularniejszych producentów na świecie gościł w naszym kraju dając niezapomniane show. Robin Schulz to przede wszystkim artysta znany z topowych hitów numer 1. Ostatnio we współpracy z Davidem Guettą stworzył utwór On Repeat, a teraz chce skraść serca słuchaczy piosenką Rockstar Baby. DJ z dużą chęcią odpowiedział na nasze pytania! Co planuje na 2023? Jak osiągnąć sukces? Jak według niego zmieniła się muzyka na przestrzeni lat? Przekonajcie się sprawdzając ekskluzywny wywiad, tylko na ESKA.pl!

Wywiad z Robinem Schulzem pozwoli Wam jeszcze bardziej poznać jednego z najpopularniejszych producentów na świecie i poznać jego podejście do tworzenia muzyki. Niemiecki producent, w krótkim czasie, osiągnął wielki międzynarodowy sukces, czego dowodem jest ponad 450 złotych, platynowych i diamentowych wyróżnień w ponad 30 krajach, ponad 20 milionów sprzedanych singli oraz ponad 10,5 miliarda streamów na świecie. W 2013 zdobył nominację do Grammy w kategorii Najlepszy Remix. Po drodze wydał mnóstwo wiralowych hitów, które doskonale znacie z anteny Radia ESKA. W lutym 2021 roku Robin Schulz wydał swój czwarty, studyjny album III, który dotarł do TOP 10 list sprzedaży w Niemczech i Szwajcarii. Niedawno podbił świat hitem On Repeat, który nagrał we współpracy z Davidem Guettą. Teraz Waszą uwagę zwracamy na Rockstar Baby, które zdecydowanie ma szansę stać się rozgrzewającym hitem tej zimy! Co mówi niemiecki DJ o swoich produkcjach? Z Robinem Schulzem rozmawiał Rafał Wróblewski.

HITY 2023: Robin Schulz ma sposób na zimę. Rockstar Baby wciąga od pierwszych sekund!

FIT KALENDARZ ADWENTOWY, ŚWIĘTA POLAKÓW, ODJECHANE PREZENTY I PRZEPIS NA RAPOWY HIT | ESKA XD #063

Wywiad z Robinem Schulzem TYLKO NA ESKA.pl

RW: Cześć Robin, miło z Tobą porozmawiać.

RB: : Hej, dzięki za zaproszenie.

RW: Zacznę od gratulacji. Twoja piosenka "On Repeat" nagrana z Davidem Guettą okazała się wielkim hitem w Polsce. Można ją było usłyszeć wszędzie.

RB: Dzięki raz jeszcze. Miło mi to słyszeć.

RW: Opowiedz nam, jak powstał ten utwór. Skąd czerpałeś inspirację?

RB: Kiedy tylko usłyszałem główną melodię, nie mogłem się od niej uwolnić. Dostałem na jej punkcie prawdziwej obsesji. Zacząłem więc nad nią pracować, a potem przesłałem do Davida. Okazało się, że on też jest zachwycony i tak powstało "On Repeat".

RW: Teraz wydałeś kolejny przebój, a co więcej zaprezentowałeś światu nową utalentowaną wokalistkę. Jak poznałeś Mougletę, bo o niej tu mowa.

RB: Och, ona zdecydowania jest bardzo utalentowaną wokalistką. Wcześniej nakładem Mentalo Music wydała trzy piosenki - jako główna wokalistka lub gość. A później było "Rockstar Baby". Znów to była melodia, która od razu mnie zachwyciła, którą chciałem przekuć w hit.

HITY 2023: Robin Schulz ma sposób na zimę. Rockstar Baby wciąga od pierwszych sekund!

i

Autor: Warner Music Poland / materiał prasowy HITY 2023: Robin Schulz ma sposób na zimę. Rockstar Baby wciąga od pierwszych sekund!

RW: Przyznasz, że coraz więcej muzyki i artystów odkrywamy poprzez TikToka? Sam jesteś aktywnym użytkownikiem aplikacji. Dlaczego zdecydowałeś się założyć tam profil?

RB: Ależ ja mam konto na TikToku od lat. Jako twórca staram się być na bieżąco z wszystkimi mediami społecznościowymi. TikTok nie jest tu więc wyjątkiem. No i nie oszukujmy się, jest tam sporo zabawnych filmików.

RW: "Miss You", utwór który współtworzysz z Oliverem Tree, jest szalenie popularny na TikToku. Jak doszło do tej współpracy?

RB: Oliver Tree w 2020 roku wydał płytę i wtedy zacząłem pracować nad pierwszą wersją jego piosenki "Jerk". A później jakoś poszło 

Wróćmy do "Miss You". Regularnie emitujemy ten numer w Radiu ESKA. Ale powiedz, czy mógłby być jeszcze szybszy (śmiech)?

RB: Cóż, mówimy o tempie 145 bpm (bitów na minutę). To już jest spora różnica względem moich typowych nagrań, ale uwielbiam ten singiel. Kto wie, może niebawem przygotuję coś więcej w tym stylu, w tym tempie.

RW: Nie uważasz, że mamy przesyt, wręcz nadmiar muzyki? Kiedyś jednak ukazywało się znacznie mniej piosenek.

RB: Skąd. Dobrej muzyki przecież nie może być za dużo!

RW: Jesteś w branży od wielu lat. Obecnie większość chce osiągnąć sukces szybko i przy niewielkim wysiłku. Jaką masz radę dla aspirujących producentów? Jaki jest przepis na sukces?

RB: Po pierwsze, uważam, że osiągniecie sukcesu przy niewielkim wysiłku jest niemożliwe. Na pewno nie na długo, nie w kategoriach długoterminowego, wieloletniego sukcesu. Żeby taki sukces osiągnąć, trzeba po prostu pracować i koncentrować się na tym, co się robi. W końcu przyjdzie taki dzień, kiedy ta praca popłaci.

RW: A jak Twoim zdaniem zmieniła się produkcja na przestrzeni lat? Zauważasz jakieś różnice, między tym, jak to się robi teraz a jak to było kiedyś?

RB: Owszem, istnieją pewne różnice. Weźmy takie "Miss You". Tak szybkich numerów wcześniej nie robiłem. Generalnie jednak, w moim przypadku, zawsze są elementy, które zdradzają mój styl, moje brzmienie.

RW: Powiedz zatem, przy których ostatnich piosenkach najlepiej Ci się pracowało?

RB: Oczywiście przy "Rockstar Baby" i "Miss You".

RW: A zgodzisz się, że "Prayer In C" to Twoja najlepsza piosenka/remix?

RB: Oj nie. Nie powiedziałbym, że najlepsza. Ale na pewno to jedna z najlepszych piosenek, jakie stworzyłem.

RW: Znasz jakąś polską piosenkę? Utwór polskiego artysty albo w remiksie polskiego twórcy?

RB: Jasne. Znam na przykład Catz. N Dogs, a także VTSS. Lubię to, co tworzą. VTSS jest nieco undergroundowa i ma wyjątkowe brzmienie.

RW: Jakie masz plany na 2023 rok?

RB: Niestety, nie mogę zbyt wiele zdradzić. Powiem tylko, że szykuję kooperację z naprawdę znakomitymi artystami.

RW: Czego Ci życzyć na przyszły rok?

RB: Świetnej muzyki, pokoju i zdrowia. To wystarczy.

RW: A jakbyśmy dorzucili do tej listy pełnowymiarowy koncert w Polsce?

RB: Jasne, dlaczego nie? Uwielbiam energię Polaków!

RW: Jeśli dojdzie do takiego koncertu, możesz być pewien, że ja i tysiące fanów będą się pchać pod scenę. Dziękuję za rozmową i powodzenia.

RB: Dziękuję za zaproszenie. Udanej końcówki roku. Spokoju i bezpieczeństwa.