Quebonafide z Darią Zawiałow i nie tylko. Którzy raperzy połączyli siły z wokalistkami pop?

2020-07-20 12:22 Maksymilian Kluziewicz
Raperzy
Autor: YouTube/ EminemMusic, NataliaKukulska, TheDodaTV & Facebook/Daria Zawiałow

Mogłoby się wydać, że muzyka pop i rap są od siebie bardzo odległe. Nie przeszkadza to jednak tworzącym w tych gatunkach artystom, którzy chętnie decydują się na takie współprace. W związku z tym, że hit Quebonafide i Darii Zawiałow cieszy się tak wielką popularnością na ESKA.pl przypominamy najpopularniejsze numery raperów z wokalistkami pop. Sprawdźcie koniecznie!

Quebonafide, Daria Zawiałow i inni - w najnowszym artykule na ESKA.pl znajdziecie najpopularniejsze współprace raperów z wokalistkami pop. Choć podobne duety są za granicą standardem, w Polsce przez lata mało kto decydował się na przemieszanie tych dwóch muzycznych światów. Jeśli już, to polscy raperzy chętniej sięgali po nieznane jeszcze nikomu piosenkarki, aniżeli gwiazdy, których hity zna każdy. W ostatnim czasie zaczyna się to jednak mocno zmieniać. Wydany w kwietniu 2020 numer BUBBLETEA to doskonały przykład na to, że połączenie rapu z popem może być bardzo opłacalne. Samo audio zamieszczone na YouTubie przekroczyło już 30 milionów wyświetleń.

Z okazji premiery wideoklipu do BUBBLETEA na ESKA.pl przypominamy najpopularniejsze duety raperów i wokalistek tworzących muzykę pop. Pod uwagę wzięliśmy nie tylko polski rynek. Pamiętacie te hity?

Eminem i Rihanna

Eminem to absolutna ikona sceny hip-hopowej. Przez zdecydowanie większą część kariery raper nie łączył sił z wokalistkami. Wyjątkiem był numer nagrany z Dido w 2000 roku. Prawdziwie wielkim sukcesem okazała się jednak współpraca z Rihanną. Love The Way You Lie było jednym z największych hitów 2010 roku.

T.I. i Christina Aguilera

Na początku lat 2000 media relacjonowały konflikt na linii Eminem i Christina Aguilera. Później mówiło się o tym, że wokalistka pogodziła się z raperem i planują nawet wydanie wspólnego singla. Do współpracy z Emem co prawda nie doszło, jednak Xtina pojawiła się w numerze innego popularnego przedstawiciela sceny hip-hopowej. Wydany w 2010 roku singiel Castle Walls odniósł spory sukces.

Tede i Natalia Kukulska

Natalia Kukulska jako jedna z pierwszych polskich wokalistek zdecydowała się na zaproszenie do studia nagraniowego rapera. Efektem jest kawałek Kamienie, który wywołał wiele kontrowersji. Polska publiczność nie była jeszcze wtedy gotowa na takie połączenia. Numer miał swoją premierę w 2003 roku.

Fokus i Doda

Równie wiele kontrowersji wzbudził singiel Fuck It z drugiego albumu studyjnego Dody. Artystka zaprosiła do współpracy członka legendarnej grupy Paktofonika - Fokusa. Zrealizowany do kawałka teledysk wygenerował już ponad 13 milionów wyświetleń. Warto zwrócić uwagę na fakt, że po premierze był dostępny tylko dla pełnoletnich widzów.

Najnowsze