Powrót do szkół 17 MAJA 2021 zagrożony? Uczniowie nie są pewni powrotu

Powrót do szkół 17 MAJA 2021 zagrożony? Uczniowie nie są pewni powrotu
Autor: Adam STASKIEWICZ/East News Powrót do szkół 17 MAJA 2021 zagrożony? Uczniowie nie są pewni powrotu

Powrót do szkół w drugiej połowie maja wzbudza emocje. Jedni uważają, że to nie ma sensu, ponieważ zbliżają się egzaminy ósmoklasisty, a inni twierdzą, że to najwyższa pora, by pojawić się w szkolnych ławkach. Jak aktualnie wygląda sytuacja, jeśli chodzi o termin powrotu? Poznajcie najnowszy komunikat już teraz.

Powrót do szkół 17 maja 2021 zagrożony? Czy powrót do szkół 17.05.2021 nie nastąpi? Coraz więcej takich pytań, odnośnie powrotu do szkół 2021 jest wpisywanych w internetową wyszukiwarkę. Ministerstwo ogłosiło, że 17 maja 2021 powrót do szkół w formie hybrydowej nastąpi dla uczniów klas IV–VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych. Wszystko to oczywiście pod warunkiem, że liczba dziennych zachorowań nie będzie mieć tendencji rosnącej. Tymczasem resort zdrowia raportuje codziennie dużą liczbę zakażeń, co jednocześnie wywołuje duży strach wśród uczniów. Sprawę powrotu do szkół 17 maja 2021 postanowił skomentować Dariusz Piontkowski.

Ida Nowakowska urodziła. Znamy płeć i szczegóły porodu

Powrót do szkół 17 maja 2021 - czy jest zagrożony?

Zdaniem wiceministra edukacji i nauki Dariusza Piontkowskiego powrót w połowie maja starszych uczniów do szkół w formie hybrydowej wydaje się być niezagrożony. Wiceszef MEiN wskazał na dane dotyczące liczby dziennych zakażeń i liczbę osób hospitalizowanych. Wiceszef resortu edukacji pytany był przez Onet.pl, czy zapowiedziany na połowę maja powrót starszych uczniów do szkół nie jest zagrożony. Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji i nauki od 17 maja uczniowie klas IV–VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych, którzy obecnie uczą się zdalnie, przejdą na naukę w systemie hybrydowym.

Wydaje się, że nie - odpowiedział Piontkowski. Wskazał, że dane dzienne dotyczące nowych zakażeń SARS-CoV-2 i hospitalizacji chorych na COVID-19 są coraz niższe. To pozwala mieć nadzieję, że ten proces będzie się utrzymywał. I stąd dzieci i młodzież mogą bezpiecznie wrócić do szkół (...). Nauczanie na odległość ma swoje mankamenty, ograniczenia. Stąd uważamy, że warto by uczniowie wrócili do szkół, nawet na kilka tygodni 

- wyjaśnił. 

Wiceminister pytany był także o petycję w internecie, której autorzy zwracali uwagę, że powrót do szkół przed wakacjami przysporzy uczniom stresu, gdyż obawiają się oni, że zaraz po powrocie nauczyciele będą ich wiedzę gruntownie sprawdzać, zamiast skupić się na odbudowie relacji rówieśniczych po kilku miesiącach nauki zdalnej. Autorzy petycji apelują o powrót do nauki stacjonarnej dopiero po wakacjach.

Petycja uczniowska o powrót do szkół od września 2021. Minister skomentował pomysł!

Odpowiadając Piontkowski wskazał, na głosy, które mówią o zagrożeniach związanych z nauką na odległość takich jak luźniejsze więzi, czy zerwanie więzi między rówieśnikami. Jedną z odpowiedzi na tego typu zagrożenia jest powrót do nauki stacjonarnej, do normalnych kontaktów rówieśników między sobą, odnowienie zespołu klasowego (...). Gdyby zrealizować apel to tego typu zagrożenia byłoby trudniej zwalczać. Przedłużanie nauki zdalnej tylko te zagrożenia psychologiczne, społeczne tylko by jeszcze pogłębiało - powiedział Piontkowski

Najnowsze