ROKSANA WĘGIEL - PIOSENKA na Eurowizję Junior 2018 HITEM?! Anyone I Want To Be

i

Autor: YouTube.com/Junior Eurovision Song Contest (screen z teledysku na YouTube Roksana Węgiel - Anyone I Want To Be - Poland - Official Music Video - Junior Eurovision 2018)

Polska wygrywa Eurowizję Junior 2018! Roksana Węgiel z historycznym sukcesem!

2018-11-26 9:39

Znamy już zwycięzcę tegorocznej Eurowizji Junior! Roksana Węgiel okazała się najlepsza podczas konkursu w Białorusi!

Eurowizja Junior 2018 - Polska wygrała Eurowizję! Znamy już wyniki - Roksana Polska wygrała w głosowaniu widzów! Walka w tym roku była wyjątkowo zacięta! Konkurs Eurowizji dla dzieci organizowany jest od 2003 roku, mogą brać w nim udział uczestnicy w wieku 9-15 lat. Polskę reprezentowła Roksana Węgiel z utworem Anyone I Want To Be.

Eurowizja Junior 2018 - Polska wygrała Eurowizję!

Tegoroczną Eurowizję Junior wygrała reprezentantka Polski, Roksana Węgiel! O zwycięstwie Polski zadecydowały głosy widzów, którzy przyznali nam największą liczbę punktów w głosowaniu online.

Eurowizja Junior 2018 - Roksana Węgiel

Polska reprezentantka tegorocznego konkursu, Roksana Węgiel, ma 14 lat i pochodzi z Jasła. Rozpoznawalność przyniosło jej zwycięstwo w pierwszej polskiej edycji programu The Voice Kids. Jej mentorką była Edyta Górniak, która sama osiągnęła niezwykły sukces na Eurowizji w 1994 roku, kiedy to zajęła drugie miejsce. Piosenka, z którą reprezentowała nas Roksana, nosi tytuł Anyone I Want To Be, a tekst do utworu napisali Patryk Kumór oraz Lanberry.