Wiosna w parku

i

Autor: Marek BAZAK/East News

Pogoda wariuje! Uderzenie ciepła i nawet 12 stopni na termometrach

2022-02-10 11:37

Bomba ciepła, a za chwilę jęzor chłodu. Tak można opisać to, co czeka nas w pogodzie w najbliższych dniach. Eksperci pogodowi nie mają wątpliwości, że koniec tego tygodnia przyniesie spore jak na tę porę roku ocieplenie, które szybko zostanie jednak zastąpione spadkiem temperatury. Gdzie i kiedy w Polsce będzie najcieplej?

Pogoda w Polsce nie przestaje zaskakiwać. Zgodnie z tym, co sugerowały prognozy długoterminowe na luty, które prezentowaliśmy jeszcze w styczniu, do naszego kraju nadejdzie upragnione przez wielu ocieplenie. Eksperci pogodowi poinformowali, że na termometrach zobaczymy wysoką jak na tę porę roku temperaturę na poziomie nawet 12 stopni Celsjusza. Synoptycy dodają jednak, by nie cieszyć się z wczesnego nadejścia wiosny. Ociepleniu towarzyszyć będą bowiem opady deszczu, a w niektórych regionach kraju poprószy śniegiem. Co więcej, określane przez synoptyków jako bomba ciepła ocieplenie w lutym 2022 będzie poprzedzać gwałtowne ochłodzenie, którego powinniśmy spodziewać się lada chwila. Poniżej prezentujemy dokładną prognozę pogody na najbliższe dni, dzięki której dowiecie się, gdzie będzie najcieplej i kiedy powinniśmy spodziewać się ponownego uderzenia zimna. Tak drastycznych zmian z dnia na dzień nie było już dawno!

Sonda
Czy czekasz na wiosnę i ciepłe dni 2022?

Uderzenie ciepła i gwałtowne ochłodzenie

Zgodnie z przewidywaniami synoptyków to właśnie czwartek (10 lutego) będzie najcieplejszym dniem w tym tygodniu. Jak podają eksperci, tego dnia najcieplej będzie na Dolnym Śląsku i Wielkopolsce. Temperatury tam sięgną nawet 12 stopni Celsjusza. Mieszkańcy tych regionów nie nacieszą się jednak wiosenną aurą. W całej Polsce będzie deszczowo, a na północy będzie można zaobserwować także śnieg. Bomba ciepła zostanie szybko wyparta przez jęzor chłodu, który z powrotem przyniesie ujemne temperatury. Załamania pogody należy spodziewać się już w piątek. Deszcz ze śniegiem, śnieg, a w nocy temperatura poniżej zera - tak maluje się pogoda na najbliższe dni. Wiosny jak nie było, tak nie ma.

ESKA XD #041 - MORSOWANIE, PRIME MMA, UNCHARTED, ACRAZE
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE