Pogoda długoterminowa styczeń 2019 - śnieg i mróz? Prognozy pogody już znane!

i

Autor: Bartlomiej Magierowski/EastNews Pogoda długoterminowa styczeń 2019 - śnieg i mróz? Prognozy pogody już znane!

Pogoda długoterminowa styczeń 2019 - śnieg i mróz? Prognozy pogody już znane!

2019-01-12 8:53

Na koniec roku temperatury na termometrze grubo na plusie. Czy tak będzie przez cały styczeń? Jaka pogoda w pierwszym miesiącu roku? Przekonajcie się sprawdzając szczegóły na ESKA.pl

Pogoda długoterminowa styczeń 2019 interesuje wiele osób. Najbardziej zaciekawieni są najmłodsi, którzy w tym miesiącu rozpoczną ferie zimowe. Liczą, że pogoda w styczniu będzie dopisywać i sprzyjać zimowym szaleństwom. Jak się okazuje, co nie jest zaskoczeniem, większe opady śniegu spodziewane są w rejonach górskich. Najbardziej popada w Szklarskiej Porębie, Karpaczu i oczywiście w stolicy polskich gór, Zakopanem.

Kiedy są ferie zimowe 2019? Mazowieckie, góry, morze

Pogoda długoterminowa styczeń 2019

Prognoza pogody na styczeń 2019 wyraźnie pokazuje, że początek roku - przynajmniej w centralnej Polsce - będzie dość ciepły. W pierwszym tygodniu na termometrach 8, 6, 5 i 2 stopnie Celsjusza. W nocy temperatury gwałtownie spadną i na pewno będzie poniżej zera stopnia. W Warszawie i okolicach śnieg spodziewany jest dopiero w ostatnich dniach stycznia. Wtedy też w dzień będzie bardzo mroźno! 

Wiemy również, jaka pogoda w styczniu 2019 nad morzem. W Gdańsku W Trójmieście na początku miesiąca od 0-7 stopni Celsjusza a do tego przelotne opady deszczu i śniegu. Przez cały miesiąc w dzień temperatura będzie dodatnia. Zupełnie inaczej niż w górach! W Zakopanem sporo śniegu i mroźne - ostre powietrze. Praktycznie codziennie możecie się spodziewać opadów białego puchu.

Najcieplej w styczniu będzie w województwie dolnośląskim. Dzień codziennie robi się dłuższy, a mieszkańcy tego regionu za sprawą często świecącego słońca, rozpoczną przygotowania do wiosny. Nie tak prędko, bo w lutym powrót mrozów i śniegu!

KALENDARZ 2019 - dni wolne od pracy, święta i ferie