Pogoda nie rozpieszcza! Gdzie jest burza 15 lipca? [MAPA BURZOWA]

2021-07-15 14:51 MK
Burza
Autor: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Silnym upałom często towarzyszą równie silne burze. Po burzowej środzie mieszkańcy wielu województw muszą być przygotowani na obfitujący w burze czwartek. Gdzie jest burza 15 lipca? Gdzie wydano alerty Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej? Mapa burz do sprawdzenia w artykule.

Gdzie jest burza 15 lipca? To pytanie jest jednym z najchętniej wyszukiwanych przez internautów. Nic dziwnego - w końcu chyba nie ma osoby, która marzyłaby o tym, by wrócić do domu całkowicie przemoczonym. Do dobrego zaplanowania i uniknięcia nawałnicy przydatna jest mapa burz opracowana przez ekspertów pogodowych. Skorzystanie z niej pozwala określić, w jakich godzinach i na jakim obszarze naszego kraju można spodziewać się niekorzystnych warunków pogodowych.

W związku ze stałymi zmianami pogody Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej regularnie informuje o potencjalnych zagrożeniach czyhających na mieszkańców konkretnych województw za pośrednictwem mediów społecznościowych, jak i wysyłanych drogą sms-ową alertów. Wszystko wskazuje na to, że czwartek 15 lipca będzie równie burzowy, co środa. Aktualna mapa burz na 15 lipca znajduje się w dalszej części artykułu.

Mapa burz na 15 lipca - gdzie jest burza?

Aktualna mapa burz przyda się każdemu, kto ma w planach wyjście dziś z domu. Jak podaje serwis Łowcy Burz, dzisiejsza doba ponownie będzie bardzo groźna. Tym razem silne burze zaobserwujemy na wschodzie Polski, gdzie wydano już 2 stopień zagrożenia burzami. Burze lokalnie gwałtowne mogą też wystąpić w pozostałych regionach naszego kraju, a towarzyszyć mogą im intensywne opady deszczu, silny wiatr, a nawet silne opady gradu. Sytuację można kontrolować na stronie IMGW.

Nocna burza w Warszawie. Pioruny waliły co sekundę
Najnowsze