Pogoda na jesień 2023 - śnieg spadnie szybciej niż się spodziewamy? Ekstremalna prognoza

i

Autor: Kamil Krukiewicz/REPORTER/EAST NEWS Pogoda na jesień 2023 - śnieg spadnie szybciej niż się spodziewamy? Ekstremalna prognoza

JAKA BĘDZIE JESIEŃ?

Pogoda na jesień 2023 - śnieg spadnie szybciej niż się spodziewamy? Ekstremalna prognoza

2023-09-24 17:19

Jesień 2023 dopiero się rozpoczyna i wciąż możemy cieszyć się ciepłem, mocno świecącym słońcem, błękitnym, bezchmurnym niebem, a co za tym idzie wysokimi temperaturami. Radość nie potrwa jednak długo. Jaka będzie jesień 2023? Czy śnieg spadnie szybciej niż się spodziewamy? Długoterminowa prognoza do sprawdzenia na naszej stronie.

Spis treści

  1. Jesień 2023 - jaka będzie pogoda?

Pogoda na jesień 2023 - śnieg spadnie szybciej niż się spodziewamy? Eksperci meteo nie kryli swojego zaskoczenia, że mamy do czynienia z najcieplejszym w historii pomiarów wrześniem. W pierwszej połowie miesiąca, pomimo krótszego dnia, mogliśmy zobaczyć na termometrach od 25 do 32 stopni Celsjusza w cieniu. Druga połowa miesiąca również pogodna, ciepła z temperaturami od 24 do 26 stopni Celsjusza. A jaka będzie jesień w październiku 2023? Długoterminowa prognoza pogody wyraźnie pokazuje, że początek miesiąca będzie słoneczny, ale z każdym kolejnym dniem spodziewane jest duże ochłodzenie. Szczególnie wieczorami, kiedy to po 20 października słupek rtęci na tradycyjnych termometrach pokaże 2 stopnie Celsjusza we Wrocławiu, 0 stopni Celsjusza w Warszawie, Krakowie czy Rzeszowie i ujemne temperatury w górach! W pierwszym pełnym jesiennym miesiącu opady deszczu mają być rzadkością.

Jaka będzie zima 2023/2024 w Polsce? Kiedy spadnie pierwszy śnieg? [PROGNOZA]

Te odkrywcze hity mają 20 lat! Pamiętacie wszystkie?

Jesień 2023 - jaka będzie pogoda?

Fiński Instytut Meteorologiczny zaniepokoił mieszkańców Europy doniesieniami, że w częściach centralnej i północnej Laponii spadnie śnieg. Niektórzy od razu zaczęli sprawdzać mapy pogodowe, czy przypadkiem zima nie pojawi się w państwach Starego Kontynentu szybciej niż się spodziewaliśmy. W październiku na szczęście to nie nastąpi, ale w listopadzie na pewno. 

Prawie cały listopad 2023 będzie deszczowy i chłodny z temperaturami od 0 do 9 stopni w dzień i od 2 do -4 stopni Celsjusza w nocy. Opady deszczu ustąpią po 20 listopada, bo wtedy spodziewane są opady śniegu. Zarówno w górach, jak i Krakowie, Rzeszowie, czy Karpaczu i Wałbrzychu. Śnieg w centralnej Polsce spadnie natomiast po 25 listopada. Serwis AccuWeather podał także prognozę długoterminową do 18 grudnia. Wynika z niej, że w grudniu, tylko 1, 5, 9, 10, 16 i 17.12.2023 nie są spodziewane opady białego puchu! Jednocześnie to dowód, że przed nami prawdziwa zima ze śniegiem i mrozami!

Sonda
Na jaką pogodę zimą czekasz?