Piosenka "Złote Tarasy" to plagiat? Te kawałki brzmią identycznie!

2022-08-12 10:15
Mr. Polska - Złote Tarasy
Autor: MyMusic

Złote Tarasy to hit ostatnich miesięcy. Piosenka podbija listy przebojów, była viralem na TikToku, a nawet doczekała się licznych przeróbek. Twórcą tego całego zamieszania jest oczywiście Mr. Polska. Okazuje się, że utwór jednego z zagranicznych artystów brzmi identycznie jak przebój rapera. Słyszycie podobieństwo?

Mr. Polska zainspirował się zagranicznym artystą? Złote Tarasy zrobiły furorę w sieci. Piosenka, która rozbujała połowę Polski ukazała się na początku kwietnia 2022 roku. W numerze nie brakuje wpadającego w ucho refrenu, melodii, a nawet znajdziemy w nim nawiązanie do szlagieru Ascetoholix - "Hej suczki". Oczywiście wszystko odbyło się w porozumieniu z Doniem - twórcą kultowego kawałka. Teledysk do "Złotych Tarasów" do tej pory utrzymuje się w topce najchętniej oglądanych klipów na YouTube. Aktualnie ma ponad 56 milionów wyświetleń. Co jednak najbardziej może zaskoczyć fanów, to fakt, że hit Mr. Polski brzmi identycznie jak utwór zagranicznego rapera. Nie wierzycie? Sprawdźcie.

Mr. Polska o numerze „Złote Tarasy” i współpracy z Doniem

Złote Tarasy plagiatem?

Fani przypadkowo znaleźli piosenkę, która w kilku fragmentach brzmi podobnie do "Złotych Tarasów". Chodzi oczywiście o utwór Cristiana D - Amsterdam. Zagraniczny numer zadebiutował w połowie stycznia, a szlagier Mr. Polski dopiero trzy miesiące później. Podobieństwo słychać praktycznie w każdym fragmencie, a najlepiej w 1:08. Bit, klimat i melodia nie są skopiowane 1:1, ale śmiało można mówić o mocnej inspiracji. Co ciekawe, Abel de Jong, czyli osoba odpowiedzialna za podkład do "Złotych Tarasów" obserwuje na Instagramie profil zagranicznego rapera. Przypadek? Być może. Warto ocenić samemu. Poniżej udostępniamy dwie piosenki do odsłuchu.

Sonda
Czy według ciebie piosenka "Złote Tarasy" brzmi podobnie do utworu "Amsterdam" od Cristiana D?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze