Piosenka z filmu Piłsudski. Co to za utwór? Kto go wykonuje?

2019-07-30 16:53 A.D.
Organek
Autor: Materiały prasowe

Już 13 września w kinach pojawi się długo oczekiwany film Michała Rosy „Piłsudski”. Akcja filmu dzieje się w czasach, gdy odzyskanie niepodległości było misją niemal niemożliwą. Prezentujemy piosenkę, którą specjalnie do filmu napisali Ørganek i O.S.T.R. Posłuchaj wybuchowej mieszanki rocka i hip-hopu w piosence „To nie miało prawa się stać”. Do utworu powstał również teledysk.

„To nie miało prawa się stać, to nie miało prawa się udać” śpiewa Tomasz Organek w pierwszych wersach piosenki, nawiązując do wydarzeń, które obejmuje akcja filmu „Piłsudski”. W 1900 roku Rzeczpospolita nie tylko nie istniała, ale była wręcz nieosiągalnym fantomem. Zaborcy zabraniali nawet używania słowa „Polska”. Rodzimy język był represjonowany, Polakom łamano kariery, odbierano majątki, przekreślano perspektywy. Patriotyzm uchodził za najgorszą chorobę. Ale nie każdy tak myślał. Piłsudski konsekwentnie wierzył, że Polska niepodległość jest możliwa.

Zobacz też: Jak brzmiałby hit Bad Guy w wykonaniu Shawna Mendesa i Camili Cabello? To wideo podbija sieć!

Tak o piosence „To nie miało prawa się stać” mówi Tomasz Organek: – Piosenka do filmu „Piłsudski” to umiejętne połączenie nowoczesnych konwencji, od silnego rockowego riffu, poprzez rap, na filmowej balladzie skończywszy. Komponując ten utwór, chciałem oddać zarówno ducha mocno sensacyjnej historii, której pierwszoplanową postacią jest młody Marszałek, jej wolnościowy, romantyczny etos, ale też nawiązać do teraźniejszości, wskazując na dość niespokojny charakter naszych czasów. 

Posłuchać możecie jej poniżej.

Źródło: Materiały prasowe

Najnowsze