Pełnia w listopadzie 2022 - kiedy? W tym samym dniu inne wyjątkowe zjawisko!

2022-11-04 13:22

Zjawiska astronomiczne niezmiennie cieszą się zainteresowaniem ludzi na całym świecie. Do najpopularniejszych i powtarzających się cyklicznie należą pełnie Księżyca. Przed nami listopadowa pełnia Księżyca, której nie możecie przegapić. Tego samego dnia na niebie widoczne będzie również inne wyjątkowe zjawisko.

Pełnia Księżyca

i

Autor: Pixabay.com

Spis treści

  1. Kiedy pełnia w listopadzie 2022?
  2. Zaćmienie Księżyca w listopadzie 2022

Kiedy pełnia Księżyca w listopadzie 2022? Zjawiska astronomiczne, takie jak właśnie pełnie, stale cieszą się zainteresowaniem milionów ludzi na całym świecie. Kiedy naturalny satelita Ziemi zaczyna świecić jaśniejszym blaskiem, coraz więcej internautów wpisuje w wyszukiwarkę Google hasła związane ze zbliżającą się pełnią. Listopadowa pełnia Księżyca dopiero przed nami, a osoby wierzące w magię już przypisują jej magiczne właściwości. Według przepowiedni Mroźny Księżyc w Byku może wywołać u nas rozchwianie emocjonalne. Sprawdzamy, dlaczego pełnia Księżyca w listopadzie określana jest mianem mroźnej, kiedy wypada i jakie jeszcze właściwości są jej przypisywane. Warto odnotować, że tego samego dnia, co pełnia, na niebie widoczne będzie inne zjawisko, którego głównym bohaterem będzie naturalny satelita naszej planety. Mowa o zaćmieniu Księżyca.

Zaćmienie Księżyca - LISTOPAD 2022. Czy zobaczymy je w Polsce?

Doda o nowej płycie, depresji i konkurencji z Podsiadło

Kiedy pełnia w listopadzie 2022?

Listopadowa pełnia Księżyca zbliża się wielkimi krokami, co widać po jego fazach. Pełnia Księżyca w listopadzie 2022 zagości na niebie we wtorek, 8 listopada. Osoby zainteresowane magią sugerują, że tego dnia wszystkie znaki zodiaku mogą być rozchwiane emocjonalnie. Jej potęgę szczególnie mocno odczują osoby spod znaku Barana, Bliźniąt i Lwa. Nazwa Mroźny Księżyc pochodzi natomiast od warunków pogodowych panujących na ogół w tym miesiącu.

Zaćmienie Księżyca w listopadzie 2022

W tym samym dniu, co pełnia, na niebie widoczne będzie też zaćmienie Księżyca. Wyjątkowy spektakl ma trwać 40 minut, a jego kulminację przewidziano na 12:03. Niestety, dla mieszkańców Polski będzie on niemożliwy do zobaczenia na żywo. Pomocne okażą się z pewnością transmisje dostępne w internecie.

Sonda
Wierzysz w magiczną moc pełni Księżyca?