Pełnia Księżyca

i

Autor: Pixabay

Pełnia w listopadzie 2022 - kiedy? W tym samym dniu inne wyjątkowe zjawisko!

2022-11-04 13:22

Zjawiska astronomiczne niezmiennie cieszą się zainteresowaniem ludzi na całym świecie. Do najpopularniejszych i powtarzających się cyklicznie należą pełnie Księżyca. Przed nami listopadowa pełnia Księżyca, której nie możecie przegapić. Tego samego dnia na niebie widoczne będzie również inne wyjątkowe zjawisko.

Spis treści

  1. Kiedy pełnia w listopadzie 2022?
  2. Zaćmienie Księżyca w listopadzie 2022

Kiedy pełnia Księżyca w listopadzie 2022? Zjawiska astronomiczne, takie jak właśnie pełnie, stale cieszą się zainteresowaniem milionów ludzi na całym świecie. Kiedy naturalny satelita Ziemi zaczyna świecić jaśniejszym blaskiem, coraz więcej internautów wpisuje w wyszukiwarkę Google hasła związane ze zbliżającą się pełnią. Listopadowa pełnia Księżyca dopiero przed nami, a osoby wierzące w magię już przypisują jej magiczne właściwości. Według przepowiedni Mroźny Księżyc w Byku może wywołać u nas rozchwianie emocjonalne. Sprawdzamy, dlaczego pełnia Księżyca w listopadzie określana jest mianem mroźnej, kiedy wypada i jakie jeszcze właściwości są jej przypisywane. Warto odnotować, że tego samego dnia, co pełnia, na niebie widoczne będzie inne zjawisko, którego głównym bohaterem będzie naturalny satelita naszej planety. Mowa o zaćmieniu Księżyca.

Zaćmienie Księżyca - LISTOPAD 2022. Czy zobaczymy je w Polsce?

Doda o nowej płycie, depresji i konkurencji z Podsiadło

Kiedy pełnia w listopadzie 2022?

Listopadowa pełnia Księżyca zbliża się wielkimi krokami, co widać po jego fazach. Pełnia Księżyca w listopadzie 2022 zagości na niebie we wtorek, 8 listopada. Osoby zainteresowane magią sugerują, że tego dnia wszystkie znaki zodiaku mogą być rozchwiane emocjonalnie. Jej potęgę szczególnie mocno odczują osoby spod znaku Barana, Bliźniąt i Lwa. Nazwa Mroźny Księżyc pochodzi natomiast od warunków pogodowych panujących na ogół w tym miesiącu.

Zaćmienie Księżyca w listopadzie 2022

W tym samym dniu, co pełnia, na niebie widoczne będzie też zaćmienie Księżyca. Wyjątkowy spektakl ma trwać 40 minut, a jego kulminację przewidziano na 12:03. Niestety, dla mieszkańców Polski będzie on niemożliwy do zobaczenia na żywo. Pomocne okażą się z pewnością transmisje dostępne w internecie.

Sonda
Wierzysz w magiczną moc pełni Księżyca?