Pamiętacie Big City Life? Autor wielkiego hitu powraca z przytupem!

i

Autor: Universal Music Poland / materiał prasowy Pamiętacie "Big City Life"? Autor wielkiego hitu powraca z przytupem!

POSŁUCHAJCIE "NO WATER"

Pamiętacie "Big City Life"? Autor wielkiego hitu powraca z przytupem!

2023-09-27 12:34

„No Water” to pierwsze nowe wydawnictwo Marlona Roudette od pięciu lat. Wokalista zyskał sławę na całą świecie jako połowa duetu Mattafix, który wylansował światowy megahit "Big City Life". Jak brzmi wokal gwiazdy po latach? Przekonajcie się słuchając jego propozycji na jesień już teraz.

Duet Mattafix (Marlon Roudette i Preetesh Hirji) zadebiutował w 2005 roku piosenką "Big City Life". Utwór stał się światowym hitem i zajął szczyt list przebojów w dziewięciu krajach. Występy Mattafix przyciągnęły setki tysięcy ludzi w miejscach tak odległych jak Berlin i Sydney. Duet wydał dwa wspólne albumy "Signs of a Struggle" (2005) i "Rhythm & Hymns" (2007), zanim ich drogi w końcu się rozeszły. W 2011 roku Marlon postanowił kontynuować karierę jako solista i songwriter. Jego singiel "New Age" dotarł na 1. miejsce i był przedsmakiem debiutanckiego albumu "Matter Fix". Listy przebojów podbił także kolejny singiel "Anti Hero". Pierwszy singiel z drugiego albumu "Electric Soul", "When The Beat Drops Out", stał się letnim radiowym przebojem. Utwór natychmiast dotarł na 1. miejsce i pokrył się platyną. 

Stare hity ESKI, o których zapomnieliście! Do dzisiaj brzmią doskonale [POSŁUCHAJ]

Po narodzinach drugiego dziecka, Marlon zrobił sobie przerwę w karierze solowej. Skupił się na pisaniu i produkcji dla innych artystów, w tym dla swojej przyrodniej siostry Mabel. W 2020 roku artystka została nagrodzona BRIT w kategorii Best Female Act.

Te odkrywcze hity mają 20 lat! Pamiętacie wszystkie?

Marlon Roudette - powrót

Pięcioletnia przerwa dobrze mu zrobiła. Dziś komentuje: – Gdzieś na przełomie 2018/2019 straciłem zapał do mojej muzyki i własnych piosenek. Nawet nie wiem dlaczego. W moim życiu osobistym sporo się wtedy działo. W tym samym czasie zacząłem pisać hity dla innych artystów i naprawdę czerpałem przyjemność z tego wyzwania. W głębi serca wiedziałem, że mój głos kiedyś wróci, musiałem po prostu uzbroić się w cierpliwość.

Marlon Roudette - piosenka No Water

W styczniu odwiedziłem mój rodzinny kraj, St. Vincent na Karaibach, gdzie dorastałem. Mój dawny przyjaciel podzielił się ze mną swoimi przemyśleniami i powiedział, że mam obowiązek wrócić na ring z własnymi piosenkami, wykorzystać swoją platformę i rozgłos oraz podzielić się ze światem własnymi myślami. Miało to przypominać pisanie listów do mojej publiki. Spodobał mi się ten pomysł. Tak powstał "No Water". I tak, po tych wszystkich latach, znów tu jestem, tak właśnie powstał jego nowy utwór.

Marlon Roudette - kariera

Marlon Roudette jest synem projektantki Vonnie Roudette i Camerona McVey – producenta Massive Attack, Portishead, All Saints, Sugababes i piosenkarki Neneh Cherry (macochy Marlona). Artysta czerpie inspirację z muzyki Gregory’ego Isaacsa, Massive Attack, Sama Cooke’a, Arethy Franklin i Sade. Gra na steel panie, gitarze oraz klawiszach. - To dość dziwna sprzeczność: muzyka, której słucham w domu, jest zupełnie inna od moich własnych piosenek. Uwielbiam Afrobeats, Soca, dancehall i Amapiano, słucham też R&B i reggae. Kiedy przychodzi jednak pora na pisanie własnych piosenek, zaczynają żyć własnym życiem. Tracę kontrolę i wychodzi to, co wychodzi.

Marlon mieszka głównie w Londynie, ale często podróżuje do swojego domu na Karaibach, gdzie dorastał, a także Szwajcarii, gdzie mieszka dwójka jego dzieci.