Nowe przepisy dla kierowców - wszyscy będą zachwyceni! Od kiedy będą obowiązywać zmiany?

2020-06-01 11:51 EK
Nowe przepisy dla kierowców - wszyscy będą zachwyceni! Od kiedy będą obowiązywać zmiany?
Autor: Andrzej Zbraniecki/East News Nowe przepisy dla kierowców - wszyscy będą zachwyceni! Od kiedy będą obowiązywać zmiany?

Nowe przepisy dla kierowców coraz bliżej! Informacje o zmianach w kodeksie z pewnością ucieszą niejedną osobę. Na jakie zmiany należy się szykować? Od kiedy wejdą w życie? Wszystkich ważnych szczegółów na ten temat, dowiecie się w poniższym artykule na ESKA.pl.

Spis treści

  1. Zmiany w kodeksie drogowym - nowe przepisy
  2. Nowe zasady - ułatwienie życia kierowców

Nowe przepisy dla kierowców to zawsze bardzo gorący, a przede wszystkim ważny temat. Niekiedy wiąże się z nim wiele kontrowersji, ale również może cieszyć niektóre osoby. Niedawno na stałe do kodeksu drogowego weszły zasady takie jak: jazda na suwak oraz korytarz życia. Co kolejno zmieni się w 2020 roku? To już prawie pewne, ponieważ jak zapowiedział premier Mateusz Morawiecki, należy wprowadzić nowe procedury, reguły oraz zasady, które ograniczą śmiertelność na drogach. Jak się okazuje rocznie w wypadkach w naszym kraju ginie, aż 3000 osób - o wiele więcej, niż w innych krajach znajdujących się na terenie Europy. Dodatkowo warto również nakreślić, że premier zapowiedział utworzenie funduszu, który wesprze inwestycje służące bezpieczeństwu. Mają być nimi nie tylko przejścia dla pieszych, ale również spowalniacze ruchu i ronda.

Zmiany w kodeksie drogowym - nowe przepisy

Przede wszystkim mocno widoczne będą aż trzy zmiany w kodeksie drogowym. Obecnie kiedy na pasach znajduje się pieszy, to on ma pierwszeństwo. Po zmianach kierujący pojazdem będzie musiał zatrzymać się, kiedy tylko zobaczy zbliżającego się do przejścia pieszego. Jako drugą zmianę zapowiedziano ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym od godziny 23 do 5 nad ranem. Obecnie dozwolona jest wtedy prędkość do 60km/h, co według nowych przepisów zmieni się na prędkość identyczną jak w dzień 50km/h. Trzecia zmiana to możliwość utraty prawa jazdy na 3 miesiące przy przekroczeniu dozwolonej prędkości o 50km/h, nie tylko w terenie zabudowanym, ale również na autostradach czy też innych drogach. Na co jeszcze powinni szykować się kierowcy? Odpowiedź poznacie poniżej.

Zmiany wejdą w życie od 1 lipca 2020 roku.

Z jakimi sytuacjami mierzą się na co dzień kierowcy i motorniczowie GAiT? O szczegółach posłuchasz w materiale.

Nowe zasady - ułatwienie życia kierowców

Szykuje się kolejna rewolucja dla kierowców? Bardzo możliwe, jednak jej data nie jest jeszcze do końca znana. W serwisie YouTube na kanale Moto Doradca pojawił się materiał wideo, w którym możemy usłyszeć o wielu innych nadchodzących zmianach. Mają one dotyczyć między innymi tego, że kierowca nie będzie musiał mieć przy sobie dokumentu prawa jazdy - obecnie zapominalski czyn kosztował nas 50zł. Zniknie również czerwona książeczka, czyli karta pojazdu. Ponadto interesującą zmianą ma być również zniknięcie naklejki razem z numerem rejestracyjnym z przedniej szyby. Zmiany mają dotyczyć także przepisów związanych z kupnem i rejestracją samochodów. O szczegółach możecie dowiedzieć się w filmiku poniżej. 

Kierowca tira z Łotwy wyprzedzał na skrzyżowaniu, przekraczał podwójną ciągłą

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze