zakupy

i

Autor: Canva

zakaz handlu

Niedziele handlowe STYCZEŃ 2024. Która niedziela jest handlowa? [KALENDARZ]

2024-01-27 8:56

Choć zakaz handlu na dobre wpisał się w nawyki zakupowe Polaków, to nadal wywołuje on sporo kontrowersji. Kalendarz niedziel handlowych nie jest zbyt pokaźnych rozmiarów, przez co zrobienie zakupów w ostatni dzień tygodnia jest czasami nie lada wyzwaniem. W 2024 roku przewidziano 7 niedziel, podczas których sklepy i galerie handlowe będą otwarte. Aż cztery z nich zaplanowano na pierwszą połowę roku.

Kalendarz niedziel handlowych w styczniu 2024 przyda się wszystkim, którzy chcieliby w wygodny sposób rozplanować sobie zakupy w tym miesiącu. Co tydzień, w okolicy weekendu wiele osób zadaje sobie pytanie, czy dzisiaj jest niedziela handlowa? Nic w tym dziwnego. Ustawa, która ogranicza możliwość handlu w niedziele i święta wzbudza wiele kontrowersji, a niedziele handlowe 2024 są zmorą dla wielu konsumentów. Ich znikoma liczba w ogromnym stopniu wpływa na przyzwyczajenia Polaków, którzy od kilku lat zmagają się z nową rzeczywistością. Warto zawczasu sprawdzić, kiedy są niedziele handlowe 2024 i nie psuć sobie weekendu pustą lodówką i burczącym brzuchem. Kalendarz, który dla Was przygotowaliśmy pomoże Wam rozplanować sobie zakupy w styczniu, ale także usprawni wypad do sklepu oraz pomoże zadbać o odpowiednie zaopatrzenie lodówki na weekend.

Patricia Kazadi vs. HITY 1988. TA piosenka przypomniała o traumie

Niedziele handlowe - styczeń 2024

Niedziele handlowe w styczniu 2024 są znakomitym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy w natłoku codziennych obowiązków nie zdążyli zrobić zakupów w tygodniu. Mamy dla Was dobrą wiadomość. Najbliższa niedziela, podczas której otwarte będą zarówno sklepy jak i galerie handlowe będzie w ostatni weekend miesiąca, czyli 28 stycznia.

Niedziele handlowe 2024 - kiedy wypadają?

Liczba niedziel handlowych w 2024 roku nie jest zbyt wielka, więc warto sprawdzić oraz odnotować, kiedy dokładnie przypadają. Należy również pamiętać, że za złamanie zakazu handlu grożą ogromne kary, dlatego zdecydowana większość sklepów jest w tym dniu zamknięta. Choć są oczywiście wyjątki. Oto kalendarz niedziel handlowych 2024:

  • 28 stycznia
  • 24 marca
  • 28 kwietnia
  • 30 czerwca
  • 25 sierpnia
  • 15 grudnia
  • 22 grudnia