Nie zabiorą prawa jazdy nawet jeśli przekroczysz prędkość. Jest jeden warunek

i

Autor: fot./freeimages.com/Chris Sá Prędkościomierz

Nie zabiorą prawa jazdy nawet jeśli przekroczysz prędkość. Jest tylko jeden warunek

2018-05-29 13:39

W myśl nowych przepisów, policja nie zabierze kierowcy prawa jazdy za przekroczenie prędkości. Będą jednak musiały wystąpić pewne szczególne okoliczności. Jakie? Dowiecie się na ESKA.pl.

Nie zabiorą prawa jazdy nawet jeśli przekroczysz prędkość! Taki przepis wprowadza nowelizacja prawa ruchu drogowego, która właśnie została podpisana przez Prezydenta. Dotychczas, jeśli kierowca przekroczył w terenie zabudowanym prędkość o 50 km/h, prawo jazdy było mu zabierane na 3 miesiące. Okres ten wydłużał się do 6 miesięcy, jeśli przypadek się powtórzył. Po trzech razach całkowicie cofano uprawnienia kierowcy. Teraz będzie można tego uniknąć, ale tylko pod jednym warunkiem. jakim?

Dowód rejestracyjny i OC: nie musisz ich już mieć przy sobie! Kiedy w życie wchodzą nowe przepisy?

Autor: brak danych

Dobra wiadomość dla kierowców! Niebawem w życie wejdą nowe przepisy, które pozwolą nam zostawić w domu OC i dowód rejestracyjny pojazdu. Dowiedzcie się więcej na ESKA.pl

Szczególne okoliczności ratujące od utraty prawa jazdy

Nowelizacja przepisów przewiduje, że w przypadku przekroczenia prędkości, od utraty prawa jazdy uratują kierowce szczególne okoliczności. Chodzi o tak zwaną "wyższą konieczność", czyli sytuacje, w których na przykład ratuje czyjeś życie, wiezie rodzącą kobietę do szpitala lub - w przypadku członków Ochotniczej Straży Pożarnej - jedzie na akcję własnym autem. Ta sama sytuacja dotyczy zbyt dużej ilości osób w samochodzie - jeśli będzie to uzasadnione wyższą koniecznością, kierowca nie straci prawa jazdy.

Prawo jazdy 2018: DODATKOWE KURSY obowiązkowe. Ile będą kosztować? Na czym będą polegać?

Autor: brak danych

Świeżo upieczeni kierowcy będą musieli przechodzić dodatkowe kursy obowiązkowe! Na ESKA.pl dowiecie się, jak będą wyglądać i ile trzeba będzie za nie zapłacić.

Warto dodać, że chociaż dotychczas nie było takiego zapisu w kodeksach, to policja i tak była wyrozumiała w takich szczególnych okolicznościach.