Musical KAROL - wiemy, kto zagra Jana Pawła II

2016-04-26 17:28
Musical KAROL - wiemy, kto zagra Jana Pawła II
Autor: Fot. oficjalny plakat Premierę przedstawienia zaplanowano na luty 2017 roku

Karol to pierwszy musical o papieżu Janie Pawle II. Chociaż premiera przedstawienia zaplanowana jest dopiero na 27 lutego 2017 roku, poznaliśmy już odtwórcę głównej roli.

Karol to pierwszy polski musical historyczny, poświęcony życiu św. Jana Pawła II. Organizatorzy przedsięwzięcia ogłosili też, kto odegra najważniejszą rolę w przedstawieniu. Jana Pawła II w musicalu Karol zagra aktor Jacek Kawalec. Organizatorzy spektaklu o wyborze Jacka Kawalca na odtwórcę głównej roli w musicalu Karol poinformowali podczas konferencji prasowej 26 kwietnia. Dodatkowo w obsadzie zobaczymy: Annę Wyszkoni, Piotra Cugowskiego, Wojciecha Cugowskiego czy Agatę Nizińską.

>> Światowe Dni Młodzieży 2016: data uroczystości, które odbędą się w Krakowie

Musical Karol - kto zagra Jana Pawła II

Musical Karol w reżyserii Krzysztofa Korwin-Piotrowskiego będzie miał swoją premierę 25 lutego 2017 toku o godz. 18 w krakowskiej Tauron Arenie. Za muzykę odpowiada Filip Siejka z kolei libretto i teksty piosenek są autorstwa Michała Kaczmarczyka. Choreografię do przedstawienia stworzyła z kolei Anna Siwczyk. Bilety na musical Karol są już dostępne na www.musical-karol.pl oraz na www.eventim.pl. - Łącząc znakomitą muzykę, taniec, multimedialną scenografię i grę świateł, przedstawimy życie Karola Wojtyły od czasów jego dzieciństwa do śmierci 2 kwietnia 2005 roku. Fabuła musicalu skonstruowana została w taki sposób, by przez pryzmat biografii Karola Wojtyły pokazać ważne i ciekawe wydarzenia czy zjawiska z historii XX wieku: kolorowe i wesołe dwudziestolecie międzywojenne, tragedię II wojny światowej, zryw Solidarności czy upadek komunizmu - zapowiada Michał Kaczmarczyk, autor scenariusza musicalu Karol.

> Napisz jak spędzasz weekend – wygraj smartfona od ESKI! <

KL

Najnowsze