Mundial 2022 przełożony. Historyczna decyzja organizatorów

2018-07-09 14:07
Mundial 2022 przełożony. Historyczna decyzja organizatorów
Autor: Fot. East News / Andrzej Iwanczuk/REPORTER Mundial 2018

Mundial 2022 został przełożony. Takiej decyzji w historii Mistrzostw Świata jeszcze nie było! Dowiedzcie się więcej na ESKA.pl 

Mundial 2022 może przejść do historii. Tym razem nie ze względu na piłkarskie wyniki, a nawet nie dzięki emocjom jakie towarzyszą Mistrzostwom Świata. Kolejny Mundial odbędzie się w Katarze nad Zatoką Perską. Państwo położone jest we wschodniej części Półwyspu Arabskiego. Temperatura latem potrafi przekroczyć 40 stopni w cieniu. To właśnie upały spowodowały decyzję o przełożeniu kolejnych Mistrzostw Świata. Po raz pierwszy nie odbędą się one w letnich miesiącach! 

Nowy trener Polaków - znamy datę ogłoszenia szkoleniowca

Mundial 2022 - kiedy się odbędzie? 

Pomysł, by przełożyć Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022 nie jest nowy. O zmianie mówi się już od kilku lat. Wysokie temperatury przesądzają na korzyść Mundialu 2022 zimą. Oficjalne źródła podają, że ceremonia otwarcia odbędzie się 18 listopada 2022, a finał oglądać będziemy mogli jeszcze przed świętami - osiemnastego grudnia. 

Mundial 2022 zimą. Kto na tym straci? 

Fani ciągle mają nadzieję, że Mundial 2022 odbędzie się jak wszystkie inne w miesiącach letnich. Kibice nie obawiają się wysokich temperatur. Organizowanie MŚ 2022 zimą może mieć nie tylko dla nich przykre konsekwencje. Stracą kluby piłkarskie, które będą musiały w środku sezonu wysłać najlepszych graczy na rozgrywki międzynarodowe. 

MUNDIAL 2018 - kto gra w półfinale? Kiedy i o której mecze?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze