Matura 2021 - odliczanie. Ile dni zostało do egzaminu maturalnego?

2020-10-29 14:17 MK
Nowa matura 2023: CKE planuje podawać pytania przed egzaminem
Autor: pixabay Nowa matura 2023: CKE planuje podawać pytania przed egzaminem

Matura dla milionów uczniów jest najważniejszym egzaminem w ich życiu. W końcu nie bez powodu nazywamy ją egzaminem dojrzałości. Właściwie przez cały okres swojej edukacji uczniowie przygotowują się do jej zdania. Ile dni zostało do egzaminu maturalnego? Czy to już czas, by zaczął powtarzać? Sprawdźcie już teraz na ESKA.pl.

Spis treści

  1. Matura 2021 - odliczanie
  2. Matura 2021 - kiedy?

Matura 2021 - odliczanie do egzaminu na pewno niektórych uspokoi, a innych zaś przerazi. Nazywana egzaminem dojrzałości matura to właściwie podsumowanie całej wiedzy, jaką maturzyści zgromadzili przez cały okres swojej edukacji. To właśnie od wyników z matury zależy, na jakie studia się dostaną, a co za tym idzie, gdzie będą w przyszłości pracować. Szef Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, która opracowuje arkusze, do których rozwiązania przystępują maturzyści w maju, opublikował już szczegółowy harmonogram odbywania się egzaminów maturalnych z poszczególnych jego części. Na ten moment nic nie wiadomo na temat ewentualnego przełożenia sesji egzaminacyjnej, tak jak miało to miejsce w ubiegłym roku szkolnym. W wyniku pandemii koronawirusa matura 2020 została przełożona na czerwiec.

Odliczanie do matury jest dla wielu osób wyznacznikiem, czy warto już rozpocząć przygotowania do jak najlepszego jej zdania. Maturzyści regularnie poszukują w sieci narzędzi, które pokażą im, ile dni pozostało. Na ESKA.pl podpowiadamy, gdzie je znaleźć.

Matura 2021 - odliczanie

Zajmujący się na co dzień tworzeniem stron internetowych specjaliści przyszli z pomocą wszystkim maturzystom, którzy nie chcą liczyć dzień po dniu, przesuwając palcami po kalendarzu, ile pozostało do matury. W sieci można znaleźć liczne narzędzia służące do odliczania czasu, takie jak kalkulator ilości dni czy te stricte dedykowane maturom. Przydatny jest Zegar Maturalny. Bez problemu znajdziecie go w wyszukiwarce Google.

Matura 2021 - kiedy?

Zgodnie z podawanymi przez CKE informacjami matury 2021 rozpoczną się we wtorek, 4 maja, egzaminem z języka polskiego. Sesja egzaminacyjna ma trwać do 20 maja.

Najnowsze