Matura 2021 - czy reszta uczniów ma w tym terminie wolne od szkoły?

2021-04-20 15:24
Matura 2021
Autor: East News: MAREK MALISZEWSKI/REPORTER

Matura 2021 odbędzie się lada dzień! Czy w tym czasie uczniowie innych klas będą mieli wolne od szkoły? Jak będzie wyglądać początek maja dla innych roczników, które nie podchodzą jeszcze do egzaminów maturalnych? Zobaczcie sami!

Matura 2021 zbliża się wielkimi krokami! Egzaminy te odbędą się najprawdopodniej już na początku maja tego roku, choć kontrowersje z przeprowadzeniem tak ważnych testów w dobie wciąż trwającej pandemii koronawirusa non stop wracają do nas niczym bumerang. Zdaniem niektórych uczniów, rodziców, a nawet dyrektorów matura 2021 powinna zostać przełożona chociażby na czerwiec, kiedy to sytuacja w Polsce miejmy nadzieje znacznie się poprawi. Opinie jednak są mocno podzielone, a Ministerstwo Edukacji i Nauki cały czas upiera się przy organizowaniu matur w tradycyjnym terminie, czyli w okresie od 4 do 20 maja 2021 roku.

Jak wiemy wraz ze stresującą maturą zbliża się również majówka, która w tym roku nie wypada jednak tak korzystnie jak byśmy tego chcieli. Mimo to na dłuższe wolne będą mogli liczyć uczniowie szkół średnich, którzy w tym roku nie podchodzą jeszcze do egzaminów maturalnych. Okazuje się, że dyrektor danej placówki być może podejmie decyzję o tym, aby uczniowie w dniach, kiedy odbywają się egzaminy, mieli wolne od nauki. 

Sonda
Matura 2021 - czy powinna być przesunięta?

Matura 2021 - wolne w terminie egzaminów 

Matura 2021 rozpocznie się 4 maja i z tej okazji wielu uczniów, którzy jeszcze nie będą podchodzić do tego egzaminów, być może będą mieli wolne od szkolnych obowiązków. Wszystko zależy od decyzji, jaką podejmie dyrektor danej placówki. Jeśli udzieli pozwolenia na wolne od szkoły, uczniowie szkół średnich nie piszący matury w tym roku, będą mogli przedłużyć sobie majówkę. 

Matura 2021: Próbny egzamin z matematyki. Jak poszło maturzystom w Bydgoszczy?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze