Maciej Maleńczuk

i

Autor: Michal Wozniak/East News

Maciej Maleńczuk - wiek, wzrost, żona, dzieci, piosenki. Co wiemy o wokaliście?

2022-08-20 19:09

Bez wątpienia jest jedną z największych, a zarazem najbardziej kontrowersyjnych ikon muzycznych w naszym kraju. Maciej Maleńczuk, bo o nim mowa, niespodziewanie powrócił z nowym albumem Klauzula sumienia. Co musicie o tym legendarnym wokaliście? Na ESKA.pl zebraliśmy najważniejsze informacje o nim, takie jak wiek, wzrost czy najpopularniejsze piosenki.

Maciej Maleńczuk - wiek, wzrost, żona, dzieci, piosenki: oto najczęściej wyszukiwane frazy w kontekście popularnego wokalisty, który od ponad 30 lat z powodzeniem kontynuuję karierę muzyczną. Artysta zadebiutował w 1989 roku i od tamtej pory cieszy się niesłabnącym uwielbieniem polskich słuchaczy. W październiku 2020 na rynku niespodziewanie ukazał się jego najnowszy album zatytułowany Klauzula sumienia, z którego pochodzi między innymi singiel Rycerz Maryi. Na ESKA.pl zebraliśmy najważniejsze informacje dotyczące artysty i publikujemy je już teraz.

Maciej Maleńczuk - wiek

Ila Maciej Maleńczuk ma lat? To jedna z najczęściej wyszukiwanych informacji w kontekście popularnego artysty. Wokalista urodził się 14 sierpnia 1961. Oznacza to, że w 2022 roku skończył 61 lat.

Maciej Maleńczuk - wzrost

Internautów zastanawia też, ile wzrostu ma Maciej Maleńczuk. Według dostępnych w sieci informacji piosenkarz mierzy 193 centymetry.

Maciej Maleńczuk - żona, dzieci

Jeśli chodzi o życie prywatne, to Maciej Maleńczuk od lat związany jest z żoną Ewą. Para poznała się pod koniec lat osiemdziesiątych i ma trzy córki: Irmę, Ritę i Elmę. Z poprzedniego związku ma również córkę Zuzannę.

Jak dobrze znasz polskie hity?

Pytanie 1 z 7
Kto to śpiewa? Haunting The witch you replay my mistake Hey, luck broken stone You poised what you keep shod one your Ten this your's and my heart

Maciej Maleńczuk - piosenki

Na przestrzeni lat Maciej Maleńczuk wylansował wiele hitów, które doskonale znają Polacy. Artysta często gościł na festiwalowych scenach i śpiewał podczas transmitowanych w telewizji wydarzeń muzycznych. Do najpopularniejszych numerów z repertuaru artysty należą Synu, Ostatnia nocka, Sługi za szlugi czy Błyszczeć.