Klawiatura

i

Autor: LUKASZ SZCZEPANSKI/REPORTER

Koniec kultowej przeglądarki internetowej. Za rok już z niej nie skorzystasz

2021-05-20 12:56

Chyba nie ma bardziej kultowej przeglądarki internetowej niż Internet Explorer. Będące przedmiotem licznych memów narzędzie ma niedługo przestać działać. Firma Microsoft, która wprowadziła przeglądarkę na rynek w 1995 roku, zapowiedziała, że Internet Explorer zostanie uśmiercony. Podano nawet konkretną datę.

Internet Explorer przestanie działać - taką informację przekazali przedstawiciele firmy Microsoft, która wprowadziła narzędzie na rynek w 1995 roku. Chyba wszyscy są zgodni, co do tego, że Internet Exploer swoje najlepsze czasy ma już dawno za sobą. Rozwój internetu i pojawienie się innych narzędzi służących przeglądaniu sieci, między innymi Mozilli Firefox czy Google Chrome, sprawiło, że coraz mniej osób decydowało się na korzystanie z przestarzałej przeglądarki, oferującej znacznie mniej funkcji. Kto nie kojarzy memów z Internet Explorer w roli głównej? Złoty Internet Explorer przyznawany za "najnowsze odkrycie w internecie" to już klasyk.

Po ponad 26 latach od wprowadzenia jej na rynek firma Microsoft podjęła decyzję o uśmierceniu przestarzałej i właściwie nieużywanej, choć kultowej przeglądarki internetowej. Do tego kroku przymierzano się już od 2019 roku, kiedy to Microsoft zaczął blokować otwieranie niektórych stron w Internet Explorer i zachęcać do korzystania z Microsoft Edge, którego premiera miała miejsce w 2015 roku. Teraz podano oficjalną datę.

Internet Explorer znika

Microsoft ogłosił, że przeglądarka internetowa Internet Explorer zostanie oficjalnie wycofana za rok, 15 czerwca 2022 roku. Oznacza to, że tego dnia oprogramowanie całkowicie zniknie z Windows 10, a firma będąca potęgą na rynku technologicznym nie będzie jej już wspierać. Teraz Microsoft chce się skupić na rozwijaniu Microsoft Edge.

ESKA XD #022 - LODY EKIPY, Promyk nadziei, odchudzanie po lockdownie, rekordowe mandaty