matura, egzamin

i

Autor: pixabay.com

Kiedy będą wyniki matury z matematyki 2022? Kiedy ogłoszenie? [DATA, TERMIN]

2022-04-29 11:57

Wyniki matur 2022 przewidziane są na 5 lipca. To ważna data dla wszystkich tych, którzy zastanawiają się nad tym, czy w ogóle zdali maturę i będą musieli ją poprawiać czy dla tych, którzy planują składać potem podania na studia. Od tego momentu czasu na składanie dalszych dokumentów będzie stosunkowo niewiele. Kto nie może się doczekać wyników z matury?

Matura 2022 rozpocznie się 4 maja i będzie trwała do 23 maja. Uczniowie już dawno wybrali przedmioty, z których chcą zdawać egzaminy, jednak by zaliczyć egzamin dojrzałości w pełni trzeba spełnić następujące warunki: matematykę, język polski i dowolny język nowożytny trzeba zaliczyć na minimum 30%. Do tego każdy powinien wybrać minimum jedno dowolne rozszerzenie. Najwięcej stresu od lat powoduje jednak matematyka. Wielu maturzystów jest ciekawych, czy udało im się dosięgnąć magicznego30-procentowego progu, by móc zapomnieć już o tym podmiocie. Kiedy będą wyniki matury z matematyki 2022? Wszystko wyjaśniamy niżej.

8 sposobów na ŚCIĄGANIE | ESKA XD - Matura 2022 #47

Kiedy będą wyniki matury z matematyki 2022? data

Wyniki wszystkich matur pojawiają się tego samego dnia. Kiedy będą wyniki matury z matematyki 2022? Poznasz je 5 lipca 2022 r. po zalogowaniu się na stronie OKE. Jeśli okaże się, że nie udało ci się zaliczyć przedmiotu i spełniasz warunki poprawkowe, możesz podejść do matury z matematyki jeszcze raz w sierpniu. Pamiętaj, że musisz dopełnić wtedy wszelkich formalności, by zostać dopuszczonym do kolejnej próby zaliczenia matematyki. Wyniki matury z matematyki 2022 dla poprawiających będą widoczne 9 września 2022 r.

Matura matematyka 2022 poprawka

Jeśli wynik matury z matematyki cię nie zadowala, bo nie udało ci się zdobyć wymaganych 30%, nie przejmuj się - jest jeszcze szansa na jego poprawę. W terminie 7 dni od ich ogłoszenia należy złożyć specjalne oświadczenie do dyrekcji szkoły (maksymalnie do 12 lipca 2022). Absolwent deklarację musi złożyć w tej samej placówce, w której składał deklarację przystąpienia do matury. Dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej informację o miejscu przeprowadzenia egzaminu maturalnego z danego przedmiotu w części pisemnej w terminie poprawkowym ogłasza na stronie internetowej okręgowej komisji egzaminacyjnej nie później niż do 9 sierpnia 2022 r.

Sonda
Matura ze znajomości rapu - to dobry pomysł?