Justyna Steczkowska

i

Autor: YouTube.com/Justyna Steczkowska (screen) Justyna Steczkowska w nowym teledysku.

Gwiazdy

Justyna Steczkowska pokazała teledysk do "Witch-er Tarohoro". Wykorzystała sztuczną inteligencję?

2024-05-24 12:49

Justyna Steczkowska opublikowała teledysk do piosenki, z którą chciała reprezentować Polskę na Eurowizji. Klip zapowiadała od dawna i wielu fanów zastanawiało się, czy w ogóle go wyda. Teraz oficjalne wideo do "Witch-er Tarohoro" jest już dostępne i... spowodowało skrajne reakcje. Jedni są zachwyceni, a inni mocno zawiedzeni. Oskarżają piosenkarkę o używanie AI!

Justyna Steczkowska obrała nowy kierunek w swojej muzycznej karierze. Pod koniec 2023 roku diwa opublikowała singiel "Witch-er Tarohoro", który był połączeniem muzyki popowej z tradycyjnymi słowiańskimi brzmieniami. To właśnie ten utwór został zgłoszony przez piosenkarkę do polskich preselekcji na Eurowizję 2024. Fani konkursu uważali, że to właśnie Steczkowska powinna pojechać do Szwecji. Tak się jednak nie stało, ponieważ jurorzy wybrali na reprezentantkę Polski Lunę. Justyna zajęła 2. miejsce i obiecała, że to nie koniec przygody z "Witch-er Tarohoro". Słowa dotrzymała, ponieważ kilka miesięcy po kontrowersyjnych preselekcjach opublikowała teledysk do swojej propozycji. Reakcje są jednak zróżnicowane. Choć pojawiło się wiele zachwytów, jest też krytyka. Z jednego powodu!

Justyna Steczkowska wspomina Eurowizję

Steczkowska użyła sztucznej inteligencji?

Teledysk do "Witch-er Tarohoro" jest pełny efektów specjalnych, które mogą robić duże wrażenie. Wiele osób faktycznie zachwyciło się klipem Steczkowskiej. Niektórzy są jednak przekonani, że teledysk nie jest wytworem ludzkiej kreatywności! Są przekonani, że teledysk, przynajmniej częściowo, został wygenerowany przez sztuczną inteligencję. "Teledysk dość tandetny przez zastosowanie taniego AI" - czytamy na YouTube.

Nowa muzyka Steczkowskiej

"Witch-er Tarohoro" to dopiero początek przygody Justyny Steczkowskiej z muzyką słowiańską. Piosenkarka zapowiedziała, że wkrótce ukaże się jej nowy album, na który będą składać się piosenki właśnie w takim stylu. Fani dalej czekają na oficjalną datę premiery.