W codziennym życiu często skupiamy się na kondycji fizycznej, zapominając, że mózg - podobnie jak mięśnie - potrzebuje regularnego treningu. Ćwiczenia umysłowe to jeden z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów, by pobudzić nasze szare komórki, poprawić koncentrację, pamięć, a nawet opóźnić procesy starzenia się mózgu. Aktywność jest kluczowa dla ogólnego zdrowia, to ćwiczenia umysłowe stanowią niezbędną gimnastykę dla naszych szarych komórek, pobudzając je do działania i wspierając ich rozwój. Warto zatem sięgać po różnego rodzaju zagadki i łamigłówki, które będą doskonałym treningiem intelektualnym. Jesteście gotowi podjąć kolejne wyzwanie?
Zobacz także: Ile to jest (84:7+6)⋅(12−5)=? Zagadka matematyczna dla prawdziwych bystrzaków
Ile to jest (18:6x3)-18:9=? Rusz głową i policz bez kalkulatora
Badania neurobiologów potwierdzają, że mózg człowieka jest plastyczny - potrafi się zmieniać i rozwijać przez całe życie. To oznacza, że niezależnie od wieku, warto go trenować. Już 15-30 minut dziennie wystarczy, by pobudzić aktywność neuronów i poprawić zdolności poznawcze. Mamy dla was kolejną porcję ćwiczeń. Wiecie, ile to jest (18:6x3)-18:9=? Poniżej znajdziecie rozwiązanie naszego wyrażenia krok po kroku.
Ile to jest (18:6x3)-18:9=? - rozwiązanie krok po kroku
Krok 1: Zgodnie z regułami matematycznymi rozpoczynamy od działania w nawiasie
W nawiasie mamy 18:6×3Jeżeli działania w nawiasie mają ten sam priorytet (a tak jest w tym przypadku), wykonujemy je w kolejności zapisu od lewej do prawej:
18:6=33×3=9
Wynik działań w nawiasie to: 9
Krok 2: Teraz nasze wyrażenie wygląda następująco:
9–18:9=?
W tym przypadku najpierw wykonujemy dzielenie:
18:9=2
Teraz nasze wyrażenie wygląda następująco:
9–2=?
Na końcu zajmujemy się odejmowaniem:
9–2=7
Poprawna odpowiedź: 7
Czy taki wynik udało wam się uzyskać? Jeśli tak, należą wam się gratulacje! Jeżeli nie, nic nie szkodzi, jak wiadomo trening czyni mistrza i następnym razem z pewnością sobie poradzicie.