Golec uOrkiestra - piosenka Ściernisko zagrana przez amerykańskich żołnierzy. To hit!

2019-10-28 20:46 MK
Golec uOrkiestra
Autor: MAREK DYBAS/REPORTER & www.facebook.com/watch/golecuorkiestra/

W serwisie YouTube, bardzo łatwo jest natrafić na covery zagranicznych przebojów zaśpiewane w całości w języku polskim. Dużo trudniej znaleźć jednak polskie hity zaśpiewane przez ludzi z zagranicy. Jakiś czas temu, do sieci trafiło nagranie, na którym widać amerykańskich żołnierzy wykonujących jeden z największych hitów zespołu Golec uOrkiestra. Zobaczcie to niezwykłe wykonanie na ESKA.pl.

Golec uOrkiestra - piosenka Ściernisko to zdecydowanie jeden z największych przebojów grupy utworzonej przez dwóch braci - Pawła i Łukasza Golców. Wydany w 2000 roku singiel odniósł wielki sukces i można wręcz stwierdzić, że na zawsze zapisał się na kartach historii polskiej muzyki. Dziś ciężko wyobrazić sobie jakąkolwiek imprezę okolicznościową, taką jak chociażby wesele, na której nie byłaby ona uwzględniona w przygotowanej playliście. Kawałek bardzo często gości także na festynach czy jest wykonywany przez muzyków na rozmaitych festiwalach emitowanych w telewizji. Na przestrzeni lat, polski przebój doczekał się także wielu parodii oraz coverów. Żaden z nich prawdopodobnie nie zaskoczył tak bardzo autorów oryginału, jak ten opublikowany przez... amerykańskich żołnierzy. Co ciekawe, członkowie armii Stanów Zjednoczonych, którzy zrzeszeni są w The United States Air Force Band, czyli zespole stworzonym z pełniących służbę żołnierzy, postanowili wykonać utwór w całości w naszym języku. Zobaczcie, jak sobie poradzili!

Ściernisko - amerykańscy żołnierze

Opublikowane przez The United States Air Force Band wideo zrobiło prawdziwą furorę. Jak się okazało, amerykańscy żołnierze wybrali ten właśnie utwór do powitania polskich generałów w Waszyngtonie. Wyjątkowy cover dotarł również do samych artystów tworzących zespół Golec uOrkiestra, którzy na swoim Facebooku opublikowali emocjonalny wpis.

- Takie nagranie trafiło niedawno w nasze ręce i musimy przyznać, że jesteśmy w SZOKU. Oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu Gwarantujemy, że takiej wersji „Ściernisca” jeszcze nie słyszeliście. Dziękujemy amerykańskim żołnierzom służącym na co dzień w The United States Air Force Band, że wybrali właśnie nasz utwór do powitania polskich generałów w Waszyngtonie. To dla nas wielki zaszczyt - napisali.

Również internauci zachwycili się wykonaniem amerykańskich żołnierzy. Docenili przede wszystkim fakt, że ze względu na okoliczności, nauczyli się oni języka polskiego. - Niesamowite wykonanie, jestem pełna podziwu! Wielkie brawa za to wykonanie - można przeczytać pod wideo.

Najnowsze