Zaliczają się do nich instytucje kulturalne. Dzięki Funduszom Europejskim zawdzięczamy odresturowane wnętrza Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, Pałacu w Korczewie, Pałacyku Konopackiego w Warszawie czy Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu oraz drugie życie Twierdzy Modlin. Każde z tych miejsc pomaga Mazowszu w zachowaniu swojej tożsamości kulturowej na poczet przyszłych pokoleń i wzbogaceniu bazy turystycznej, a co za tym idzie stymulacji lokalnej gospodarki. Jeśli chcesz poznać więcej takich miejsc w swojej okolicy pobierz darmowy przewodnik z mapą „Tropy Europy. Przewodnik po Mazowszu” (https://www.funduszedlamazowsza.eu/aktualnosci/tropy-europy-przewodnik-po-mazowszu-sladami-unii-europejskiej/)
E-usługi to kolejny wielki obszar, który dzięki Funduszom Europejskim został wprowadzony nie tylko w komercyjnych przedsiębiorstwach, ale przede wszystkim w sektorze publicznym. W ramach projektów z zakresu cyfryzacji Mazowsza z e-usług korzystamy w urzędach, gminach, szpitalach, przychodniach zdrowia, uczelniach wyższych, a także w instytucjach kultury.
To nie koniec, tylko w tym roku w ramach środków unijnych na lata 2021-2027 odbędą się kolejne konkursy na łączną kwotę 1,8 mld zł. Na wsparcie mogą liczyć m.in. przedsiębiorcy, samorządy, instytucje edukacyjne czy organizacje społeczne. Aktualne informacje o naborach znajdziesz tu: https://funduszeuedlamazowsza.eu/nabory/
Więcej o efektach projektów realizowanych na Mazowszu przeczytasz na stronie www.funduszeuedlamazowsza.eu. Możesz też odwiedzić jeden z Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu lub zadzwonić na infolinię: 801 101 101.