Feduk i Sitek w jednej piosence. Piosenka Moryak to początek polsko-rosyjskiej współpracy

2019-04-09 15:57 RW
Feduk i Sitek w jednej piosence. Piosenka Moryak to początek polsko-rosyjskiej współpracy
Autor: materiały prasowe Universal Music Polska Feduk i Sitek w jednej piosence. Piosenka Moryak to początek polsko-rosyjskiej współpracy

Feduk, autor Rozovoye Vino – największego rosyjskojęzycznego hitu zeszłego lata – zaprosił do współpracy wrocławskiego rapera Sitka. Jej efektem jest nowa, przygotowana specjalnie dla polskiej publiczności wersja utworu Moryak. Możemy zdradzić, że to dopiero początek tej polsko-rosyjskiej współpracy!

Feduk, nazywany rosyjskim Drake'em, rozpoczął swoją karierę w 2010 roku. W 2013 nagrał utwór, który stał się motywem przewodnim filmu Kibolski świat. Piosenka Rozovoye Vino, która ukazała się w 2017 roku, to bez wątpienia największy rosyjskojęzyczny hit od czasów Nas nie dogoniat, t.A.T.u., które w 2001 nucono na całym świecie. 

Zobacz: Nowości Muzyczne 2019 - NOWE HITY, PREMIERY

Feduk i Sitek - piosenka Moyaka

Czy nowa wersja Moryaka powtórzy sukces Rozovoye Vino? Utwór ten został odsłuchany w serwisach streamingowych niemalże 30 milionów razy, a teledysk w serwisie YouTube doczekał się jak dotąd 214 milionów wyświetleń.

Sitek to wrocławski raper, który swoją przygodę z muzyką zaczął w 2003 roku. Swój pierwszy zespół – TWL (Terror w Liryce) – tworzył ze swoim przyjacielem Poterą. W 2009 Sitek pokazał się w singlu „Czyja jest gra” udowadniając, że jest jednym z najbardziej utalentowanych raperów w Polsce. Przed legalnym debiutem wydał kilkanaście bardzo dobrze przyjętych utworów. Gościnnie udzielił się m.in. na albumach takich artystów jak donGuralesko, Donatan & Cleo, Chada, Quebonafide, White House.

Solowy album Sitka - Wielkie sny - miał swoją premierę w 2016 roku. Niemalże z miejsca wyprzedał się cały limitowany nakład krążka. Płyta zadebiutowała na piątym miejscu listy OLiS. Album zdobył status platynowej płyty, a singiel Chcemy być wyżej pokrył się poczwórną platyną. Artyście została przyznana nagroda Debiut roku 2016 serwisu Glamrap, a także nominacja do tytułu polskiego artysty roku 2016 w plebiscycie WuDoo i Hip-hop.

Najnowsze