zima

i

Autor: Canva

Fala mrozu i śnieżyce w Polsce 2023. Przed nami atak mroźnej zimy

2023-02-24 15:25

Na ocieplenie i nadejście wiosny musimy jeszcze cierpliwie poczekać. Póki co powinniśmy przygotować się na kolejny podmuch zimy. W wielu miejscach Polski, oprócz opadów deszczu, posypie również śnieg. Intensywny wiatr w połączeniu z przymrozkami może doskwierać mieszkańcom zachodniej części naszego kraju. Minusowe temperatury będą towarzyszyć nam przez około dwa tygodnie.

Najnowsza prognoza pogody na koniec lutego 2023 nie wygląda optymistycznie. Wszystko wskazuje na to, że czeka nas spore ochłodzenie związane z wtargnięciem cyklonu zbudowanego z chłodnego powietrza. Powinniśmy przygotować się na przymrozki i powrót zimy. Miejscowe ulewy i śnieżyce nie dadzą odczuć nam tego, że już niedługo rozpocznie się wiosna. Temperatura spadnie niemal w całym kraju. Będzie to spowodowane cyklonem Yigit z chłodnym frontem. Mieszkańcy zachodnich i południowych regionów Polski powinni przygotować się na porywisty wiatr, który może osiągnąć około 70 km/h. Nie można również wykluczyć ryzyka lokalnych wyładowań atmosferycznych.

Kiedy będzie ciepło 2023? TAKIEJ prognozy nikt się nie spodziewa!

Kupuję jedzenia na 5 dni za 70 zł - Kasia Węsierska | ESKA XD - Fit vlog #65

Pogoda - luty/marzec 2023

Na pierwsze oznaki wiosny 2023 będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Temperatury spadną do kilku stopni w dzień. Powinniśmy przygotować się również na nocne przymrozki. W wielu miejscach wystąpią opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem. Lokalne śnieżyce kolejny raz się zabielą krajobrazy. Na zachodzi o południu Polski nasili się wiatr, który może osiągnąć do 70 km/h.

Prognoza pogody - marzec 2023

Wszystko wskazuje na to, że stare, polskie przysłowie - w marcu jak w garncu, odnajdzie odzwierciedlenie w rzeczywistości. Prognoza pogody na marzec 2023 informuje o znacznym ochłodzeniu. Na początku miesiąca temperatura minimalna na zachodzie i południowym zachodzie wyniesie od 2 do 7 st.C. Z kolei mieszkańcy centralnej części Polski powinni przygotować się na ujemne temperatury i przymrozki, nawet rano. Termometry będą pokazywały tam od -2 do 6 st.C. Najchłodniej będzie na wschodzie kraju. Temperatury wyniosą od -6 st.C. nad ranem do 4 st.C. w dzień. Długoterminowa prognoza pogody na marzec 2023 informuje, że cieplej zrobi się dopiero w drugiej połowie miesiąca. Do tego czasu powinniśmy wstrzymać się z chowaniem do szafy ciepłych kurtek, czapek i rękawiczek.

Jakie będzie lato 2023? Przed nami PIEKIELNE upały jakich jeszcze nie było!

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?