Ewa Błaszczyk

i

Autor: Artur Zawadzki/REPORTER

wyznania gwiazd

Ewa Błaszczyk i łamiące serce wyznanie o córce. Jest szansa na jej wybudzenie?

2023-11-21 11:59

Ola - córka Ewy Błaszczyk od lat przebywa w śpiączce. Pojawiły się nowe informację na temat jej zdrowia. Artystka mówi o jej wybudzeniu oraz o nowych metodach stosowanych w medycynie.

Zdaję się, że Ewa Błaszczyk swoje w życiu już wycierpiała. Teraz wszystko wskazuje na to, że nastaną dla niej dobre czasy. Aktorka najpierw pożegnała swojego męża - Pisarz Jacek Janczarski zmarł 2 lutego 2000 roku. Przyczyną śmierci było pęknięcie tętniaka aorty.

Parę miesięcy po stracie męża, Ewa straciła w pewnym sensie również jedną ze swoich córek - Aleksandrę. 11 maja 2000 roku Ola zakrztusiła się wodą, straciła przytomność i do tej pory pozostaje w śpiączce. Córka aktorki zapadła w śpiączkę mając zaledwie 6 lat. Ewa Błaszczyk nigdy się nie poddała i z całego serca ma nadzieję, że Ola kiedyś się wybudzi.

Pojawiła się szansa na wybudzenie Oli?

Ewa wyjaśniła internautom - "Staramy się utrzymać ją (Olę - przyp. red.) w jak najlepszej formie, bo wiadomo, że organizm, który nie funkcjonuje, degraduje się, więc trzeba to wszystko robić biernie, wykonywać maksimum pracy, aby ona była w jak najlepszej formie, aby - gdy pojawi się coś, co może jej pomóc - żeby była w stanie to przyjąć i zareagować na to".

Okazało się, że w klinikach Fundacji "Budzik" - którą założyła Ewa Błaszczyk, kupiono właśnie nowoczesny sprzęt, który służy do eksperymentalnych, ale nieinwazyjnych działań polegających na stymulacji mózgu. Sprzęty są niezwykle drogie, ale niosą również ogromną nadzieję dla pacjentów w klinikach Ewy.

Z pomocą fundacji aktorki, wybudzono już 100 pacjentów. Aktorka pokłada ogrom nadziei w to, że jej córkę też to kiedyś spotka. Błaszczyk przyznaje, że liczy również na postęp technologiczny i rozwój medycyny. Ciągła praca i efekty, które widać gołym okiem sprawiają, że Ewa jest niezwykle zdeterminowana do działania.

Ewa Błaszczyk-Janczarska to polska aktorka teatralna i telewizyjna. Od wielu lat spełnia się jako działaczka społeczna i charytatywna. Jest założycielką Fundacji "Akogo?", w której skład wchodzą Kliniki "Budzik" dla dzieci i dorosłych. Fundacja wspiera nie tylko osoby przebywające w śpiączce, ale także ich najbliższych. W 2007 roku przyznano Ewie Order Uśmiechu - nagrodę za wybitne działania społeczne.

Michał Wiśniewski odwiedził klinikę „Budzik” w Olsztynie. Zaśpiewał największe hity "Ich Troje"