Eurowizja 2023 - KTO Z POLSKI? Jak wybierany jest reprezentant Polski?

2022-12-09 15:28
Eurowizja 2023
Autor: YouTube.com/Eurovision Song Contest; screen z filmu " Eurovision Song Contest 2023: 37 Participating Countries joining us in Liverpool!" Eurowizja 2023 - kto będzie reprezentował Polskę?

Eurowizja 2023 już wkrótce. Niedługo rozpoczyna się nowy rok, a tym samym rozpoczynają się spekulacje na temat polskiego reprezentanta. Fani konkursu już teraz zastanawiają się, kto pojedzie do Liverpoolu. Telewizja Polska już jakiś czas temu ogłosiła, jak wybierze artystę. Jakie są zasady preselekcji?

Eurowizja 2023 odbędzie się w maju w Wielkiej Brytanii. Do konkursu jeszcze kilka miesięcy, ale niektóre kraje już teraz informują, kiedy i jak wybiorą reprezentantów. Mamy już też informacje na temat polskich preselekcji. Telewizja Polska stosunkowo szybko, bo już we wrześniu 2022, opublikowała regulamin koncertu Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję. Tym samym dostaliśmy potwierdzenie, że drugi rok z rzędu odbędą się publiczne preselekcje z telewizyjnym koncertem. Wiemy już, jakie wymagania muszą spełniać kandydaci. Oto najważniejsze informacje na temat polskich preselekcji do 67. Konkursu Piosenki Eurowizji.

Eurowizja 2023 - reprezentant Polski. Chętnych nie brakuje! [LISTA ZGŁOSZEŃ]

EUROWIZJA - vlog nr 4

Eurowizja 2023 - zasady wyboru polskiego reprezentanta

Z regulaminu wynika, że zgłoszone mogą być jedynie piosenki opublikowane od 1 września 2022. Nie mogą być dłuższe niż 3 minuty i mogą być napisane w każdym języku. Udział mogą brać zarówno soliści, duety i zespoły, jednak na scenie nie może być więcej niż 6 osób. Organizatorzy zaznaczają też, że utwór nie może dyskryminować żadnej grupy społecznej. Zachęcają też, aby wykonawcy uczestniczyli także w procesie pisania i komponowania piosenki. Zwycięzca zostanie wybrany przez widzów oraz komisję konkursową, jednak w przypadku remisu, o wyniku zdecydują jurorzy.

Eurowizja 2023 - koniec jury w półfinałach! Rewolucja w systemie głosowania

Eurowizja 2023 - kiedy polskie preselekcje?

Wiemy już, kiedy odbędą się polskie preselekcje do Eurowizji 2023. Finał zostanie zorganizowany 26 lutego. Po raz pierwszy od 2010 roku krajowe preselekcje odbędą się nie w sobotę, a w niedzielę. Zgłoszenia można wysyłać do 10 lutego. Listę finalistów poznamy 5 dni później.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze